Genç Dergisi ‘Flört’ü Tartışıyor

Etkinlikler
Genç Dergisi Şubat 2010 sayısında “Eğlenilecek Değil, Evlenilecek İnsan Ol!” başlığını kullanarak "FLÖRT" dosyasını kapağına taşıdı. Derginin Editör yazısında 2010 Şubat sayısıyl...
EMOJİLE

Genç Dergisi Şubat 2010 sayısında “Eğlenilecek Değil, Evlenilecek İnsan Ol!” başlığını kullanarak "FLÖRT" dosyasını kapağına taşıdı. Derginin Editör yazısında 2010 Şubat sayısıyla ilgili şu ayrıntılara yer verildi.

“Gençlik döneminde duygusal bir birlikteliğin özendirilmesi ve mutlaka yaşanması gerektiği noktasında medyanın ve modern kültürün baskılayıcı tutumu nasıl değerlendirilmeli? Flört bazılarının iddia ettiği gibi masum bir duygusal deneyim midir? 12-13 yaşlarına kadar inmiş olan duygusal ilişkiler çok ciddi travmaları tetikleyecek potansiyeller mi içeriyor? Flört ilişkisi sonucu, karşı cinse ilgisiz, sevgi duygusu yıpranmış, hazcı kadın ve erkek bireyler mi oluşuyor? Flört’ün evliliği geciktirdiği veya evliliğe darbe vurduğu söylenebilir mi?”

Genç Dergisi bu ay “Eğlenilecek Değil, Evlenilecek İnsan Ol!” başlığıyla bu soruların cevaplarını arıyor. Konu çerçevesinde Psikolojik Danışman Maruf Beçene ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden Prof. Dr. Vecdi Akyüz ile görüşülmüş. Ali Can’ın ele aldığı dosya konusu dahilinde, “Gençliğin Cinsellik İmtihanı” kitabının yazarı M. Ali Seyhan’ın önemli tespitlerini, Psikiyatrist Nevzat Tarhan ve İslâm Hukuku Profesörü Hayrettin Karaman‘ın görüşlerini de okuyabilirsiniz.

Röportaj köşesinde bu ay iki konuk yer alıyor. “En iyi anket sonuçlarına göre ülkemizde namaz kılanların oranı sadece % 30. Yaklaşık olarak her gün bin kişi vefat ediyor. Bunların yedi yüzü namazsız Rabbine gidiyor. Ülkemizde namazsız bir tek kardeşimiz kalmayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz inşallah.” diyen Namaz Gönüllüleri Platformu Kurucularından Ahmet Bulut Hoca ile, “hiç eskimeyecek gündem; namaz” üzerine konuşuluyor.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ile büyük ses getiren Filistin Konvoyu masaya yatırılıyor. “Gazze’ye İnsanlığın Vicdanını Götürdük” diyen Yıldırım, konvoyun hangi süreçlerden geçerek Filistin’e ulaştığını ve yeni projelerin neler olduğunu anlatıyor.

Dergide yer alan diğer yazarlar ve yazı başlıkları şöyle: M. Lütfi Arslan: “Biz Dünyaya Namaz Kılmak İçin Geldik”, Asım Gültekin: “İslam Dünyasına Karşıyım!”, Bülent Akyürek: “Leke Çıkartma Önerileri”, Metin Karabaşoğlu: “İlham Yeterli midir?”, Taha Kılınç: “Minare Kaçıncı Sırada?”, Abdullah Güner: “Ya Sev Ya Terk Et”, Ayşegül Genç: “Aşk: ayn, şın, GAF”, Harun Kırkıl: “Flört Eden Hayvanlar”, Mesut Kaya: “Kültürün Sığlığından İlmin Derinliğine…”, Serkan Bilge: “Kurtlukta Düşeni Yemek Kanundur!”, Sinan Özgenç: “Çalışarak Dinlen”, Ali Düz: “Popüler Komedi mi Kara Mizah mı?”, Rabia Gülcan Kardaş: “Bobby, Neyimiz Olur?”, Abdullah Yalnız: “Nevrozlu Kitaplar”, Kevser Kübra Sonat “Tiryakinim”, Fatma Apaydın “Model Hanımlar”.

GENÇ’in ilgiyle takip edilen ücretsiz eki Tarih Gastesi’nin birkaç başlığı şöyle: “Ayasofya’da Amerikan Parmağı”, “Sarayda Maaş Tartışması”, “Kabe’de Şüpheli Ölüm”, “Sadarette Eşi Görülmemiş Vurgun”.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme