Geçmişle ‘Yüzleşme’

Etkinlikler
2 Ocak’ta Üsküdar Musahipzade Sahnesi’nde sahlenecek oyunun, sahne tasarımını A. Zuhal Soy’un, kostüm tasarımını Sebahat Çolakoğlu’nun, ışık tasarımını Murat İşçi’nin, ef...
EMOJİLE

2 Ocak’ta Üsküdar Musahipzade Sahnesi’nde sahlenecek oyunun, sahne tasarımını A. Zuhal Soy’un, kostüm tasarımını Sebahat Çolakoğlu’nun, ışık tasarımını Murat İşçi’nin, efekt tasarımını Mustafa E. Duman’ın, müziğini Altuğ Akınsel’in yaptı. Perihan Savaş, Arslan Kacar, Samet Hafızoğlu ve Orcan Dönmezer rol alıyor.

‘Yüzleşme’, deniz kıyısındaki istasyonda yolları kesişen yalnız insanları konu alıyor. Bir yanda geçmişe dönük kırgınlıkları ve pişmanlıkları ile geçmişini irdeleyen Züleyha, diğer yanda tek derdi para olan, yaşamı basit sorularıyla anlamlandırmaya çalışan ve umudunu yitirmeyen Yadigâr… İki farklı kültürün insanları olmalarına rağmen, Yadigâr ile Züleyha arasında giderek bir iletişim kurulur ve bir süre sonra her ikisi de yaşadıkları içsel yolculuklarındaki büyük yüzleşmenin farkına varırlar.

Oyunun yazarı Arslan Kacar, 1968 yılında 8 arkadaşıyla Elazığ Bölge Tiyatrosu’nu kurdu. Resim, edebiyat, tiyatro, felsefe öğrenimi gördü. Resimli roman çizip, muhabirlik yaptı.1975 yılında Kenterler Tiyatrosu’nda başlayan profesyonel oyunculuk yaşamını, aynı yıl girdiği İBB Şehir Tiyatroları’nda sürdürüyor. Yazdığı oyunlar: Sultan Gelin, Macbeth, Memleketimden İsan Manzaraları, Deli Eder İnsanı Bu Dünya, Deli İbrahim, Bahar Noktası, Montserrat, Karar/71, Salozun Mavalı Murat/Sade, Cesaret Ana ve Çocukları, Kafesten Bir Kuş Uçtu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme