Geçen Haftanın En Çok Satanları

Etkinlikler
Ece Temelkuran‘ın ilk romanı Muz Sesleri, satış grafiğindeki çıkışı sürdürdü ve listenin zirvesine çıktı. Haftalardır listeden inmeyen Kayıp Gül onu zorlanken İskender Pala‘nın eseri ilk h...
EMOJİLE

Ece Temelkuran‘ın ilk romanı Muz Sesleri, satış grafiğindeki çıkışı sürdürdü ve listenin zirvesine çıktı. Haftalardır listeden inmeyen Kayıp Gül onu zorlanken İskender Pala‘nın eseri ilk haftadan listenin zirvesindeki yerini aldı.

Haber 7 Kitap Sayfası ve ilknokta.com sitesinin stratejik işbirliği ile hazırladığı geçtiğimiz haftanın en çok satılan kitaplar listesi bu hafta aşağıdaki gibi şekillenirken, elimize ulaşan yeni çıkan kitaplar listesinde de şu kitaplar yer alıyor.

1- Muz Sesleri – Ece Temelkuran – Everest Yayınları
2- Kayıp Gül – Serdar Özkan – Timaş Yayınları
3- İki Darbe Arasında – İskender Pala – Kapı Yayınları
4- Sadakat – İnci Aral – Turkuvaz Kitaplığı
5- Kayıp Sembol – Dan Brown – Altın Kitaplar
6- Aşk – Elif Şafak – Doğan Kitap
7- Türkan – Ayşe Kulin – Everest Yayınları
8- Küçük Arı -Chris Cleave – Pegasus Yayıncılık
9- Görünmeyen – Paul Auster – Can Yayınları
10- Yavuz – Okay Tiryakioğlu – Timaş Yayınları
11- Bu Dinciler O Müslümanlara Benzemiyor – Soner Yalçın – Doğan Kitap
12- Ya Sen Olmasaydın – Bir Genç Kızın Gizli Defteri 9 – İpek Ongun – Epsilon Yayınevi
13- Cumhuriyet – Turgut Özakman – Bilgi Yayınevi
14- Ay Hırsızı – Sunay Akın – İş Bankası Yayınları
15- Osmanlı’nın Hayaleti – Erhan Afyoncu – Yeditepe Yayınevi
16- Velev ki Ciddiyim! – Gülse Birsel – Turkuvaz Kitaplığı
17- Çöküş – Yalçın Küçük – Mızrak Yayınevi
18- Çavdar Tarlasında Çocuklar – J. D. Salinger – Yapı Kredi Yayınları
19- Osmanlı İmparatorluğu’nda – Askeri İsyanlar Ve Darbeler – Erhan Afyoncu – Yeditepe Yayınevi
20- Kapital Manga Cilt 2 – Karl Marx – Yordam Kitapları

Yeniler:

Edebiyat Dışı:

İki Darbe Arasında – İskender Pala – Kapı Yayınları

28 Şubat süreci… her gün bir yığın hüsran… Günler ilerledikçe dalgalar şiddetini arttırarak dövmeye başlamıştır kalbinizin duvarlarını ve çaresizliğin sesi çığlık çığlığadır içinizde. Ateş düştüğü yeri yakar ve bir serçe olsun, gagasıyla bir damla su getirmez yangını söndürmeye…

Bilinmeyen Yönleriyle Osmanlı Bahriyesi – Şakir Batmaz – Yitik Hazine Yayınları


“Bilinmeyen Yönleriyle Osmanlı Bahriyesi”
hakkında birkaç türküden başka malumatımız olmayan Osmanlı bahriyesini ana hatlarıyla bize tanıtacak mühim bir çalışma…

İslam Uygarlığında Astronomi Coğrafya Ve Denizcilik – Fuat Sezgin – Boyut Yayınları

İslami bilimlerin yetkin ismi Prof.Dr. Fuat Sezgin’in güçlü kaleminden İslam uygarlığının saklı kalmış bilimsel geçmişine dopdolu bir yolculuk…

Hak Zail Olmaz – Mus­ta­fa De­mi­ray – Küre Yayınları

Bu eserde, öncelikle, Roma hukukunda doğan ve Kıta Avrupası hukuku üzerinden günümüz Türk hukukuna geçen tabiî/eksik borçların tarihî arkaplanı ve mevcut durumu farklı boyutlarıyla ortaya konuluyor.

Uçmağa Varmak Kitabı – Emine Gürsoy Naskali – Kitabevi Yayınları

İnsan hayatı üç önemli geçitten geçer; doğum, evlenme ve ölüm. Ölüm bu geçişlerin en şiddetlisidir. Ölüm etrafında törenler, dini ve batıl inançlar gelişmiştir. Ölümü uzak tutmayı, öleni uğurlamayı ve yad etmeyi, geride kalanları teselli etmeyi amaçlayan ritüeller geleneğin parçası olmuştur. Dil; ölüm gerçeğini çok çeşitli biçimlerde ifade etmiştir. Ölüm; mezar taşları da dahil olmak üzere hemen hemen bütün sanat ve edebiyat eserlerine konu olmuştur.

Etnometodoloji – Alain Coulon – Küre Yayınları

Alain Coulon, bu kitabında etnometodolojinin amaçları ve uygulamalarını inceliyor, alanın gelişiminin özet bir tarihini sunuyor, alan içindeki mevcut, tamamlayıcı temel ilgi konularını gözden geçiriyor ve alanın en etkili bazı araştırma bulgularını sistematik olarak değerlendiriyor.

Yurt Dışındaki Türk Okulları – Aysal Aytaç – Kaynak Kitaplığı

Türk Okullarının açıldığı ülkelerde görev alan "eğitim gönüllerinin" başarılı çalışmaları kısa sürede o ülke insanlarının takdirine de muhatap olmuş ve bu okulların öğrencileri dünya çapında yapılan olimpiyatlarda ülkelerini başarıyla temsil etmişlerdir.

Google Olsa Ne Yapardı – Jeff Jarvis – MediaCat Kitapları

Hiçbir şirket, yönetim ya da kuruluş internet çağında nasıl ayakta kalacağını ve gelişeceğini tam anlamıyla kav­rayamıyor. Google dışında. Dolayısıyla, günümüzde karşılaşılan zorluklar karşısında şu soruyu sormak mantıklı görünüyor: Google olsa ne yapardı?

Fütuhat-ı Mekkiyye 12 – İbn Arabi – Litera Yayıncılık

Vahiy Mertebelerinden Birinin Birleştirdiği Üç Sırdan Ayrı iki Sırrın Musevî Mertebeden Bilinmesi. Mülk Hamdinin Mertebesinden Vahyin Tafsili Hakkında iki Sırrın Menzilinin Bilinmesi. Muhammedi Mertebeden, Mağfiret Sırlarından îki Sırrın Menzilinin Bilinmesi.

Doğu-Batı İkilemine Dört Bakış – Kaan Durukan – Everest Yayınları

Bu küçük kitapta yer alan Doğu, Batı, Doğulu, Batılı tarzı tüm ifadeleri nüanslı bir şekilde, biraz ihtiyatla, eleştirel bir bakış açısıyla ele almak gerekir, çünkü buradaki ana tez bunlar ve bunlara benzer tanımlamaların ilk bakışta nötr gözükmekle birlikte aslında nötr olmayan, üzerine doğru-yanlış pek çok anlam yüklenmiş, sıklıkla daniteliği metinde ilerledikçe ortaya konacak bir güç ilişkisini belirten kültürel yapılar, kurgular olduklarıdır.

Çekiç Güç’ten Kürt Açılımı’na – Şevket B. Yahnici – Truva Yayınları

CIA, ABD’yi Irak’ta nasıl yanılttı?… · ABD’nin Başkan Adayı Irak sokaklarında gezemedi. Çelebi yanılgısı… · Biz ülkeyi iki sene başbakansızlığa mahkum ettik. Başbakan fiilen yoktu, hukuken de kimse vekalet etmiyordu.

Dil Zekası ( LQ ) – M. Abdullah Yılmaz – Akis Kitap

Kitap, kuru ve klasik bir anlatımın dışına çıkıyor. Önce, dille ilgili genel bilgiler vererek başlıyor yazar. Sonra Dil Zekânızı geliştirmek için kullanabileceğiniz teknikler, akademik bir çalışmanın ötesine geçiyor ve herkesin anlayabileceği bir kolaylıkla sunuluyor okuyucuya. Eserin formatı daha ilk başta gönlümüzü fethediyor.

Sinema: Tarih – Kuram – Eleştiri – Seçil Büker, Y.Gürhan Topçu – Kırmızı Kedi

Sinema yazılarından oluşan bu kitap tarih, kuram ve eleştiriyi bir arada sunuyor. Kimi yazılar, alanla ilgili son tartışmaları yansıtırken, kimileri de yenilerle bağlantı kuruyor.

Zamane – Engin Geçtan – Metis Yayıncılık

Psikiyatrist Engin Geçtan Zamane’de geniş bir zaman aralığında, Türkiye’de yaşanan süreçlere bakıyor, toplumun ve bireylerin değişmesine dair tespitlerde, yorumlarda zaman zaman da önerilerde bulunuyor. Otorite, öfke, sıkışmış kızgınlıklar, persona ve gölge, özerklik, kimlik sorunları, çocuk yalnızlığı gibi konularda söz alırken klinik deneyimlerinden gözlemler de aktaran Geçtan’dan zamane hallerine bilgece bir bakış.

Akıllı Bebeklerin Oynadıkları 365 Oyun – Sheila Ellison, Susan Ferninandi – Pozitif Yayınları

Bebeğinizle yaşadığınız her gün çocuk bakımına, eğitimine, meşguliyetine ve bebeğin ilk deneyimleriyle beraber gelişime özel anlar getirir. Bu her günkü özel anları oluşturmak ve zenginleştirmek için sihirli yöntemlerle dolu olan ‘Akıllı Bebeklerin Oynadığı 365 Oyun’ sizin ve bebeğinizin hayatınızda yalnızca bir kez paylaştığı fırsatları takdir etmenize yardımcı olacak.

Demokrasi: Türkiye Serüveni – İlkay Sunar – Doruk Yayınları

Türkiye’de demokrasinin kuruluş öyküsüne yeniden bakmak, geçirdiği evreleri görebilmek, bugünün Türkiye’sini okuyabilmek için Demokrasi: Türkiye Serüveni kitabında İlkay Sunar, bize özgün bir bakış açısı, temel bir başvuru kaynağı sunuyor.

Cumhuriyet’in Aynası Osmanlı – Vahdettin Engin – Yeditepe Yayınevi

Osmanlının son dönemi ile Cumhuriyetin ilk yıllarındaki bazı olaylara değinen bu kitaptaki yazılar tamamen hayatın içinden konuları içeriyor. Hortumculuktan cami soygunculuğuna, büyücülükten çöpçatanlığa ve aşk intiharlarına, bütçe açıklarından enflasyona ve işçi grevlerine, futboldan boğa güreşine, İstanbul’un ilk ulaşım araçları ve bunların toplumsal konumundan İstanbul’un çöplerine, tarih boyunca gündemden düşmeyen kadın-erkek çekişmelerine kadar birçok konu kitapta yer alıyor.

Etkili ve Güzel Konuşma Sanatı – Sırrı Er – Hayat Yayıncılık

Sırrı Er’in kitabını okuyanlar iletişim sürecinde bütüncü davranış içinde yer alan dilin, konuşmanın rolünü, yerini öğrenecekler.

Cumhuriyet Öncesinin Perde Arkası – Rıza Nur – Örgün Yayınevi

Çağdaşımız olan bir yazarın “yazma” eserlerinden söz etmek, ilk bakışta şaşırtıcı görünebilir. Fakat Doktor Rıza Nur’un siyasi hayatı ve eserlerinin mahiyeti gözönünde tutulursa, Türkiye dışında hazırlanmış ve belirli bir zamandan sonra okuyuculara sunulması istenmiş olan bu eserlerin niçin yazma halinde bulunduğu kolaylıkla anlaşılır.

Etnometodoloji – Alain Coulon – Küre Yayınları

1960’larda California üniversiteleri kampuslarında doğan Etnometodoloji, diğer sosyoloji akımlarına kıyasla oldukça yenidir. Teorik ve epistemolojik önemi, geleneksel sosyolojik düşünce tarzlarının köklü ihlali olmasından gelir. Bir teori inşasından ziyade bir araştırma perspektifi, yeni bir entelektüel tutumdur; sosyolojide ve insan bilimlerinde yeni bir paradigmatik harita oluşturur. Sosyolojik kültüre katılması, toplumsal düşüncenin genişlemesinde yer alan sosyolojik gelenekte gerçek bir altüst oluşa yol açmıştır.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme