‘Fotoğrafınla Gel’

Etkinlikler
İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği‘nden (İFSAK) yapılan açıklamaya göre, ‘Buluşmalar’ temalı 22. İstanbul Fotoğraf Günleri, yurtiçi ve dışından pek çok sanatçıya ev sahip...
EMOJİLE

İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği‘nden (İFSAK) yapılan açıklamaya göre, ‘Buluşmalar’ temalı 22. İstanbul Fotoğraf Günleri, yurtiçi ve dışından pek çok sanatçıya ev sahipliği yapacak. Organizasyon kapsamında 14 sergi, üç gösteri, dört söyleşi, bir atölye ve iki İFSAK geleneksel etkinliği yapılacak.

İFSAK binasında 1 Kasım’da yapılacak tanıtım gecesinden sonra 2 Kasım’da Taksim Metro İstasyonu’nun yürüyen bantlarında Sema Özevin’in ‘Bir Emeğin Öyküsü: Pişmaniye’ adlı sergisi açılacak. Aynı mekan İFSAK gönüllü eğitmenlerinin danışmanlık desteği verdiği ve okul öğretmenleriyle ortaklaşa yürütülen üç projenin sergisini de ağırlayacak.

OKULLARIN SERGİLERİ DE AÇILACAK

İFSAK Fotoğraf Günleri kapsamında Beyoğlu Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi‘nin ‘Beyoğlu’nun Farklı Yüzleri’, Ortaköy Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi’nin ‘Fotografik’, Sefaköy Dr. Oktay Duran Teknik Endüstri Meslek Lisesi’nin ‘Işık ve Renk Buluşunca’ sergileri açılacak.

Etkinlikler kapsamında 2 Kasım’da Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi’nde aynı anda altı sergi sanatseverlerle buluşacak. Aynı gün, İranlı yazar ve fotoğrafçı Peyman Hooshmandzadeh’in ‘Altüst’, Ermeni fotoğrafçı German Avagyan ile Azeri fotoğrafçı Orhan Aip’in dünyada Azerilerin ve Ermenilerin ortak yaşadıkları tek şehir olan Gürcistan’ın Tiflis kentinden ‘Tiflis’in Yüzleri’, Ayşe Saray ve Zeynep Şişman’ın ‘Soyut Buluşma’, Norveçli Birger Bentsen’in 1957 yılında mühendis olarak geldiği İstanbul’da çektiği karelerden oluşan ‘Vuslat’, Üniversitelerle Buluşmalar kapsamında küratörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Beyhan Özdemir’in yaptığı Dokuz Eylül Üniversitesi’nin ‘Hangi Buluşmalar’ ve ‘Makine’ rumuzlu fotoğrafçıların ‘Yedek Parça’ isimli sergileri izlenebilecek.

TÜRKİYE’DE FOTOĞRAF EĞİTİMİ VE SORUNLARI

Etkinlikler kapsamında İFSAK binasında 3 Kasım’da Çek Basın Fotoğrafları Yarışması’nın son 15 yıllık kazanan fotoğraflarının sergisi açılacak, 4 Kasım’da German Avagyan Ermeni fotoğrafçılığı üzerine söyleşiye katılacak, 5-7 Kasım tarihlerinde German Avagyan atölye çalışması yapacak, 6 Kasım’da Çanakkale Üniversitesi’nden Onur Özen’in ‘Günce’ sergisi açılacak.

Beyhan Özdemir, Aykan Özener, Oktay Çolak’ın katılımlarıyla 6 Kasım’da İFSAK’ta ‘Türkiye’de Fotoğraf Eğitimi ve Sorunları’ paneli yapılacak. İFSAK’ta aynı gün Yücel Zorlu’nun ‘Bekleyiş’ isimli sergisi sanatseverlerle buluşacak. Akbank Sanat Merkezinde, 5 Kasım’da Sema Özevin’in ‘Bir Emeğin Öyküsü: Pişmaniye’ adlı serginin video gösterimi yapılacak. Bahçeşehir Üniversitesi’nin ‘Mekan ve Sonsuzluk’ adlı gösterisi 23 Kasım’da İFSAK’ta izlenebilecek.

Akbank Sanat Merkezinde 26 Kasım’da düzenlenen ‘Filmlerdeki Fotoğraflar’ adlı etkinlikte Yalçın Savuran ve Neşet Kutluğ yönetmen Haneke filmlerindeki fotoğraf kareleri üzerine okumalar yapacak.

MÜZİKLE BULUŞMA

Gürcü fotoğrafçı Yuri Mechitov’un ‘Müzikle Buluşma’ adlı, son 25 yılda çektiği fotoğraflardan oluşan sergi 27 Kasım’da İFSAK’ta açılacak. Mechitov, aynı gün Gürcistan’ın son 50 yıllık fotoğraf geçmişi üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek. İFSAK’ta 30 Kasım’da Mehtap Canver Ercan ve Serdar Ercan’ın ‘Tepeköy’de Panagia Yortusu’ gösterisi izlenebilecek.

Orhan Cem Çetin’in fikir babalığını yaptığı Fotomaraton’un 16’ıncısı 3-5 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek. Seçilen fotoğraflar, 11-17 Aralık tarihleri arasında İFSAK’ta sergilenecek. 22. İstanbul Fotoğraf Günleri, İFSAK’ta 12 Aralıkta düzenlenecek geleneksel ‘Fotoğrafınla Gel’ etkinliğiyle sona erecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme