Fotoğrafçılar Akademiye!

Etkinlikler
Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi; Basın Fotoğrafçılığı ve Belgesel Fotoğraf programları ile Fotoğraf Atölyeleri’ne Ekim 2009‘da başlıyor. 19 Eylül’e kadar sürecek başvuruları...
EMOJİLE

Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi; Basın Fotoğrafçılığı ve Belgesel Fotoğraf programları ile Fotoğraf Atölyeleri’ne Ekim 2009‘da başlıyor. 19 Eylül’e kadar sürecek başvuruların ardından her program için mülakatla 15 kişi seçilecek.

Otuz ve kırk beş gün süren kısa süreli atölyelerde pek çok farklı alan yer alıyor. Programda, temel fotoğraf bilgisinin yanı sıra mesleğin yetkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli birikimi oluşturmayı amaçlayan mesleki seminerler ve ağırlıklı olarak içinde bulunduğumuz coğrafyanın sosyal, kültürel, iktisadi ve siyasî yapısı hakkında düşünsel altyapıyı oluşturacak konular yer alıyor.

Alanlarında önemli birikime sahip yurtiçinden ve yurtdışından fotoğrafçılar tarafından verilecek seminerler dizisi, zorunlu ve seçmeli yabancı dil dersleri, ileri düzey dijital fotoğraf bilgilerini içeriyor. Programın ikinci yılında teorik derslerle birlikte günlük haber fotoğrafçılığı pratikleri, Fotoğraf Akademisi İstanbul Fotoğraf Ajansı ile Türkiye’de yayınlanan dergi ve gazetelerdeki staj dönemleri ve yurtdışı faaliyetleri de yer alacak.

Galata Fotoğrafhanesi Fotoğraf Akademisi, "yalnızca klasik fotoğraf ve gazetecilik eğitimi vermek yerine Belgesel Fotoğraf Programı’nda da olduğu gibi, yenilikçi, araştırmacı, eleştirel ve etik değerleri güçlü basın fotoğrafçılarının yetişmesine" katkıda bulunmayı hedefliyor. Programla ilgili detaylı bilgi için: www.fotografakademisi.org

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme