Fatih’in Hocası Anılıyor

Etkinlikler
Osmanlı İmparatorluğu’nun manevi mimarlarından sayılan ve Fatih Sultan Mehmet Han‘ın hocası olan Hocazade Muslihuddin Mustafa, uluslararası bir sempozyumla anılıyor.   Bursa Büyükşehi...
EMOJİLE

Osmanlı İmparatorluğu’nun manevi mimarlarından sayılan ve Fatih Sultan Mehmet Han‘ın hocası olan Hocazade Muslihuddin Mustafa, uluslararası bir sempozyumla anılıyor.
 

Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Hocazade Sempozyumu dün Bursa’da Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde başladı. Üç günlük sempozyumda ele alınan bilgiler kitaplaştırılarak Hocazade’nin tanıtımında kullanılacak. Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen akademisyenlerin yanı sıra Malezya, Amerika, Kanada ve Türkmenistan’dan gelen uzmanların katıldığı sempozyumun bugünkü oturumlar saat 10.00’da başlayacak. Yarın ise Bursa gezisi düzenlenecek. Açılışta konuşan Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Tevfik Yücedoğru, Anadolu’nun yetiştirdiği en önemli alimlerden biri olan Hocazade’nin Emirsultan, Molla Hüsrev ve Molla Yegan gibi âlimlerin çağdaşı olduğunu söyledi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme