‘Farklı Bir Benzerlik’

Etkinlikler
Santralistanbul, günümüz teknolojik yaşamını çağdaş sanatçıların gözüyle anlatan “Farklı Bir Benzerlik: Denize Doğru” sergisine ev sahipliği yapıyor. "Farklı Bir Benzerlik" proje...
EMOJİLE

Santralistanbul, günümüz teknolojik yaşamını çağdaş sanatçıların gözüyle anlatan “Farklı Bir Benzerlik: Denize Doğru” sergisine ev sahipliği yapıyor.

"Farklı Bir Benzerlik" projesi Türkiye ve Kore arasındaki dostluğun başlamasının 50. yıldönümü olan 2007 yılında Asya Çağdaş Sanat Forumu’nun, Seul ve İstanbul’da gerçekleşmek üzere bir kültür değişimi programı organize etmesiyle oluşturuldu. Ekonomik ve politik alanlar dışında pek fazla ilişkide olmayan bu iki ülkenin birbirlerini daha yakından tanıması, kültürlerini anlaması ve gelecekteki işbirliklerine bir ilk adım olarak Koreli ve Türk sanatçılar bir araya geldiler.

2008 yılının Aralık ayında Seul’deki, yeni çağdaş sanatlar merkezi Space Loop’ta gerçekleşen sergide Türkiye’den genç sanatçılar işlerini Koreli sanatseverlerle buluşturdu. santralistanbul’da açılan Farklı Bir Benzerlik: Denize Doğru sergisinde ise; Koreli sanatçılar, yarım yüzyıl önce bir tarım ülkesi olan ancak günümüzde dijital teknolojinin merkezi haline gelen ülkelerini algılayış biçimlerini, kendi yorumlarını yansıtan işleriyle izleyicilere aktaracaklar.

Kim, Jyeong-Yeon küratörlüğünde düzenlenen sergi, Temmuz sonuna kadar santralistanbul’da ziyaret edilebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme