En Çok Kitap Kurdu İstanbul’da

Etkinlikler
İdefix.com adlı kitap satış sitesi, son 12 ayda yapılan satışları değerlendirerek, Türkiye’nin en çok okuyan illerini ortaya çıkardı. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Antalya’nın en çok...
EMOJİLE

İdefix.com adlı kitap satış sitesi, son 12 ayda yapılan satışları değerlendirerek, Türkiye’nin en çok okuyan illerini ortaya çıkardı. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli ve Antalya’nın en çok kitap satın alan iller olduğu görülürken; KKTC, Almanya, ABD, Hollanda ve İngiltere’nin de en çok kitap satın alan ülkeler olduğu anlaşıldı.

İstanbul’un yüzde 47,51’lik oranla kitapların neredeyse yarısını satın aldığı görülen listede, bu iller dışında kalanlar ise toplam satışın yüzde 21,03’ünü oluşturuyor.

Edebiyat türündeki kitapların yüzde 40,08’lik oranla uzak ara lider olduğu en çok okunan tür listesinde ise ilk beşi edebiyatla birlikte çocuk kitapları, genel konular, insan ve toplum ve tarih türlerindeki kitaplar paylaşıyor.

e-KİTAP SATIŞLARI ARTIYOR

15 Nisan 2010’dan beri satılmakta olan e-kitap satış adetlerinin ise basılı kitaplara göre her ay belirgin bir şekilde arttığı görülüyor. Nisan ayında toplam kitap satışlarındaki payı 0,76 olan e-kitap satışları sadece 3,5 ay içinde yüzde 4,11’lik gibi belirgin bir satış rakamına ulaşmış durumda.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme