‘Düşün Taşın’ Rekora Koşuyor!

Etkinlikler
Gençler tarafından kurulan ‘Düşün Taşın Derneği’, 13 Haziran Pazar günü önemli bir rekor denemesine ev sahipliği yapacak. Geçen yıl başlatılan ‘Kitap Okuma Günleri’ projesinin ...
EMOJİLE

Gençler tarafından kurulan ‘Düşün Taşın Derneği’, 13 Haziran Pazar günü önemli bir rekor denemesine ev sahipliği yapacak. Geçen yıl başlatılan ‘Kitap Okuma Günleri’ projesinin 38’inci etkinliğini Ali Sami Yen Stadyumu’nda 20 bin kişinin aynı anda kitap okumasıyla gerçekleşecek.

‘Düşün Taşın Derneği’, 70 haftadan beri İstanbul’un farklı mekânlarında bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün eşi Sayın Hayrunisa Gül’ün himayesinde yürütülen projeyi 2014 yılına kadar devam ettirmeyi planlıyor. Amaçları, Türkiye’deki kitap okuma oranını arttırmak.

Guinness rekoruna aday olan etkinliğin provası 1305 kişinin katılımıyla 21 Şubat 2010 tarihinde gerçekleşti. Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘Dünyanın En Yüksek Katılımlı Kitap Okuma Etkinliği’ ile girmek için başvuruda bulunulan etkinlik, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayesinde hayata geçecek.

Ali Sami Yen Stadyumu’nda rekor için bir araya gelecek olan kitap gönüllülerinin yanlarında getirdikleri 20 bin kitap, talepte bulunan ve ihtiyacı olan 20 farklı şehre gönderilecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme