Dünya Tarihi Artık Cepte

Etkinlikler
İnsanlığın başlangıcından 11 Eylül‘e kadar dünya tarihinin önemli olaylarını ve kişilerini gözler önüne seren Dünya Tarihi kitabı, NTV Yayınları‘ndan çıktı. Tarih öncesi dönemi, imparatorl...
EMOJİLE

İnsanlığın başlangıcından 11 Eylül‘e kadar dünya tarihinin önemli olaylarını ve kişilerini gözler önüne seren Dünya Tarihi kitabı, NTV Yayınları‘ndan çıktı. Tarih öncesi dönemi, imparatorlukların yükselişlerini ve çöküşlerini, ulusların doğuşunu, savaşların damgasını vurduğu dönemleri, fikirleri ve düşündükleri ile yaşadıkları dönemi şekillendiren liderleri tek tek ele alan eserin, üçte birlik kısmının 20. yüzyılı kapsaması da başlı başına bir yakın tarih almanağı şekline dönüşmesine olanak sağlıyor.

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti bölümleri ile Türk tarihini de geniş bir şekilde kapsama alanına alan başvuru kitabı, ‘1945 Sonrası’ başlığını taşıyan son bölümü ve bu bölümün kapsadığı ‘Petrol ve İdeoloji Uğruna Verilen Savaşlar’ bölümü ile de yakın tarihin geleceğin tarih kitaplarında nasıl yer alacağına dair örnekler veriyor. Özel sayfa tasarımıyla, okuyuculara detaylar arasında kaybolmadan aradıklarını kolayca bulma imkânı veren Dünya Tarihi sadece tarihçiler ya da öğrenciler için değil.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme