Devlet Tiyatroları’ndan Kötü Haber

Etkinlikler
Devlet Tiyatroları‘nın temsil biletlerine 2 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere yeni düzenleme yapıldı. DT’den yapılan açıklamada, 1 Ekim 2009 tarihinde 60. yıl dönümünü kutlayan DT&#...
EMOJİLE

Devlet Tiyatroları‘nın temsil biletlerine 2 Ocak 2010 tarihinden geçerli olmak üzere yeni düzenleme yapıldı.

DT’den yapılan açıklamada, 1 Ekim 2009 tarihinde 60. yıl dönümünü kutlayan DT’nin 60 yeni yerli oyuna dünya prömiyeri yaptığı anımsatılarak, DT’nin Türkiye’nin ekonomik koşulları nedeniyle uzun süredir bilet fiyatlarına zam yapmadığı belirtildi.

Buna göre, 1 Ekim 2003 tarihinden bu yana bilet fiyatlarına zam yapmayan Devlet Tiyatroları, 2 Ocak 2010 tarihinden itibaren yeni bilet fiyatlarını uygulamaya başlayacak. Ankara, İstanbul ve İzmir Devlet Tiyatrolar‘nın tam bilet fiyatları 6 TL’den 10 TL’ye, indirimli biletler 4 TL’den 6 TL’ye, balkon bilet fiyatları 5 TL’den 6 TL’ye, balkonda indirimli bilet fiyatı ise 3 TL’den 4 TL’ye çıkarıldı.

Bursa, Adana ve Antalya Devlet Tiyatrosu‘nda salon bilet fiyatı 8 TL, indirimli bilet fiyatı 5 TL, balkon bilet fiyatı 5 TL, balkonda indirimli bilet fiyatı 3 TL olarak belirlendi.

Trabzon, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Sivas ve Van Devlet Tiyatrosu oyunları ile Gaziantep, Elazığ, Malatya, Samsun, Çorum, Zonguldak, Kahramanmaraş ve Denizli Devlet Tiyatrosu turne sahneleri ile diğer turne yapacak oyunlarda bilet fiyatı salonda 5 TL, salonda indirimli 3 TL, balkonda 4 TL ve balkonda indirimli 2 TL’ye satılacak.

Çocuk oyunları için Ankara, İstanbul ve İzmir Devlet Tiyatrosu oyunlarında 4 TL, Bursa, Adana ve Antalya Devlet Tiyatrosu‘nda 3 TL, Trabzon, Diyarbakır, Erzurum, Konya, Sivas ve Van Devlet Tiyatrosu oyunları ile Gaziantep, Elazığ, Malatya, Samsun, Çorum, Zonguldak, Kahramanmaraş ve Denizli Devlet Tiyatrosu turne sahneleri ile diğer turne yapacak oyunlarda bilet fiyatı 2 TL oldu.

Gaziler, şehitlerin dul ve yetimleri, özürlüler ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun kapsamındaki kişiler, Devlet Tiyatrolarında bilet fiyatı ödemeden oyun izleme hakkına sahip bulunuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme