Dergah, Balkan Edebiyatına Açıldı

Etkinlikler
Dergâh, 245. sayısında Mustafa Kutlu‘nun yeni kitabı "Zafer Yahut Hiç"in müjdesiyle çıkıyor okurun karşısına. Bu ayki sayının şairleri ise Ersin Özarslan, Öktem Tepe, Murat Saldı...
EMOJİLE

Dergâh, 245. sayısında Mustafa Kutlu‘nun yeni kitabı "Zafer Yahut Hiç"in müjdesiyle çıkıyor okurun karşısına.

Bu ayki sayının şairleri ise Ersin Özarslan, Öktem Tepe, Murat Saldıray, Ali Emre, Duygu Küçüker ve Mikâil Söylemez. Derkenar‘da İbrahim Gökburun, iyi şiirin peşine düşerken Mustafa Kılıç da bir kitabın izini sürüyor.

Zeki Bulduk‘un son kitabı Züleyha‘yı anlatan Kılıç, aşkın hallerini dört bölümde anlatan kitabın kaynaklarına iniyor. Derginin kadim dostlarından Erturan Elmas, eşinin doğumu sırasında bir babanın heyecanını, korkularını, umutlarının ve güven-güvensizlik çelişkisini anlattığı "Evimin Efendisi" adlı hikâyeyle bu sayıda da kendini gösteriyor.

Ali Görkem Userin, şairin pusulası olarak Üsküdar‘ı, yani Ömer Erdem‘in son kitabını işaret ederken Ahmet Edip Başaran da Mustafa Akar şiirini değerlendiriyor. Bu ayın orta sayfasında ise Balkan-Türk edebiyatı üzerine uzun zamandır çalışan Ayhan Demir ile yapılan sohbet yer alıyor. İsmail Kara‘nın "İslamcıların Siyasi Görüşleri" adlı çalışmasını inceleyen Yusuf Genç, ilginç tespitler sunuyor. Derginin arka sayfasında ise Abdullah Harmancı‘nın "Silinmek" denemesi okurları bekliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme