‘Densüz’ Piyasaya Çıktı

Etkinlikler
Mizah dünyası, ”Gülmeyi giderek daha çok özlediğimiz bu günlerde ‘Densüz’lere ihtiyaç var” sloganıyla yayın hayatına başlayan yeni bir dergiyle tanıştı. Toplam 17 yazar ve çize...
EMOJİLE

Mizah dünyası, ”Gülmeyi giderek daha çok özlediğimiz bu günlerde ‘Densüz’lere ihtiyaç var” sloganıyla yayın hayatına başlayan yeni bir dergiyle tanıştı.

Toplam 17 yazar ve çizer kadrosuna sahip, mizah dergisi ”Densüz”, yayın hayatına başladı. 20 yıldır gazetecilik yapan Tahir Erdem‘in yayın hayatına kazandırdığı ”Densüz”, küfre ve cinsel ögeler taşıyan esprilere sığınmadan da mizah yapılabileceğini gösterme iddiasıyla yola çıktı.

Türkiye‘nin farklı coğrafyalarından çizer ve yazarları kadrosunda toplayan Densüz Mizah Dergisi, ”Goca Garı İlaçları, Yıldız Falız, Dert Ortağız Ukuş Bibi, Densüz Haber Acansı” gibi değişik köşelerden oluşuyor.

Densüz‘ün, Yıldız falı Köşesindeki burçlar ise hayli ilginç: ”Goyunun Herifi, Koç; Tosun, Boğa; Çütüzler, İkizler; Çayan, Yengeç; Orman Ağası, Aslan; Kelle, Başak; Gantar, Terazi; Poçikli Çayan, Akrep; Eğrülmüş Demir, Yay; Gıdik, Oğlak; Sitil, Kova; Deniz Guşu, Balık” olarak isimlendirilmiş.

Derginin sahibi ve yazı işleri müdürü Tahir Erdem, ”Densüzlere de ihtiyaç var. Gülmeyi giderek daha çok özlediğimiz bu günlerde "Densüz"le mizaha yeni bir soluk ve yeni bir ses geldi” dedi.

Birinci hamur kağıda basılmış toplam 16 sayfadan oluşan derginin ”ederi” ise, ”2 tandır ekmeği/2TL.”

Tahir Erdem, Ankara‘dan bir kadın okuyucunun aradığını belirterek ”Telefonda gülmekten zor konuşuyordu. Derginin ismini çok beğenmiş. ‘Gerçekten 24 tandır ekmeği göndersem 1 yıllık abone olabilir miyim’ diye sordu, ‘evet, siz yeter ki tandır ekmeği gönderin’ cevabını verdim” diye konuştu.

İlk sayının baskı maliyetini yerel çaplı bir iletişim şirketi üstlenmiş. Dergi, baskı maliyetini üstlenen firmayı, kapak sayfasında, ayak ayak üstüne atmış bir ağa karikatürü koyarak ”Bu sayının Ağası… Ticaret” olarak duyurmuş.

Densüz‘ün, her sayısının baskı maliyetinin bu tür sponsorluklarla finanse edilmesi hedefleniyor. Genel yayın yönetmenliğini Ekrem Katı, görsel sanat yönetmenliğini ise Yeliz Alişan‘ın yaptığı Ankara merkezli aylık dergi, posta yoluyla meraklılarına ulaşıyor. Densüz‘ün kadrosu daha önce Elazığ‘da çıkan Dındik dergisiyle okura ulaşıyordu. İki yıl boyunca okurla buluşan Dındik, bayrağı Densüz‘e devretti.

İrtibat: 0 312 439 54 60

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme