Çinliler, İstanbul’a Akın Edecek

Etkinlikler
Çinli turistleri Türkiye’ye yönlendiren tanıtımlara bir yenisi daha eklendi. Çin’in ünlü kadın film yıldızlarından Chen Hao’nun Beyoğlu’nda verdiği poz, Top Travel  dergis...
EMOJİLE

Çinli turistleri Türkiye’ye yönlendiren tanıtımlara bir yenisi daha eklendi. Çin’in ünlü kadın film yıldızlarından Chen Hao’nun Beyoğlu’nda verdiği poz, Top Travel  dergisinde kapak oldu. Mayıs ayında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çin’de faaliyet gösteren Türk kökenli bir seyahat acentesince Türkiye’de ağırlanan Top Travel dergisi  mensupları ve Çinli yıldız Chen Hao, ağustos ayı sayısında Türkiye’yi İstanbul fotoğraflarıyla derginin kapağına taşıdı.

Aylık 200 bin tirajlı popüler seyahat dergisi Top Travel, söz konusu sayısında ayrıca 56 sayfa İstanbul başta olmak üzere Antalya-Mavi Yolculuk, İzmir-Selçuk, Şirince,  Efes, Kapadokya gibi Türkiye’nin tarihî ve turistik destinasyonlarına yer verdi. Türkiye’nin Pekin Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtma Müşaviri Oğuzhan Yurteri, bu tür  tanıtımların önemine işaret ederek, önümüzdeki dönemde Türkiye’ye gidecek Çinli turist sayısındaki artışın yüzde 20 olmasını beklediklerini, bu artışa Türk Hava  Yolları’nın Çin’e olan günlük sefer sayısını 7’den 10’a çıkarmasının da katkısının olacağını ifade etti. Bu yılın ilk 6 ayında Çin’in ana kıtasından Türkiye’ye gelen  turist sayısı geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 9,42 artarak, 33 bin 341 oldu.
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme