Bursa’da Kitap Zamanı!

Etkinlikler
Bursa‘da bugün başlayan Kitap Fuarı, bu yıl 216 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunu ağırlıyor. TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği‘nin işbirliğiyle düzenlenen 8. Bursa Kitap Fuarı‘nd...
EMOJİLE

Bursa‘da bugün başlayan Kitap Fuarı, bu yıl 216 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunu ağırlıyor. TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği‘nin işbirliğiyle düzenlenen 8. Bursa Kitap Fuarı‘nda 7 Mart‘a kadar okur-yazar buluşmaları, söyleşi, panel, şiir dinletisi ve çocuk programları gibi toplam 81 etkinlik gerçekleştirilecek.

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle hazırlanan Bursa Kitap Fuarı, bugün sekizinci kez kapılarını kitapseverlere açıyor. TÜYAP Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi‘nde 7 Mart‘a kadar devam edecek fuarı, bu yıl 200 binin üzerinde kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 216 yayınevinin katılacağı fuar, geçtiğimiz yıllarda komşu illerden de çok sayıda ziyaretçiyi ağırlamıştı.

TÜYAP Bursa Fuarcılık AŞ Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Kültür Fuarları Proje Grup Başkanı Sunay Girgin ve Türkiye Yayıncılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Kenan Kocatürk tarafından dün Almira Otel‘de fuar hakkında bilgi verildi. Bursa Kitap Fuarı‘nın 8 yılda çok önemli bir gelişim kaydettiğini belirten İlhan Ersözlü, "Bursa Kitap Fuarı, yaklaşık 13 yıldır düzenlenen İzmir Kitap Fuarı‘nı 8 yılda yakalayıp öne geçti. Bu da Bursalıların kitap severliğinin bir örneğidir. 150’ye yakın firma her yıl fuarımıza katılıyor. Bu da fuarın artık geleneksel hale geldiğinin kanıtı. Bursa Kitap Fuarı kurulduğu günden bu yana 8 yılda 1 milyon 300 bin kitapsever tarafından ziyaret edildi. Bu yıl ise 200 bin ziyaretçiyi hedefliyoruz." dedi.

Fuar kapsamında söyleşi, panel, şiir dinletisi ve çocuk programları gibi toplam 81 etkinlik gerçekleştirilecek. Ayrıca okur-yazar buluşması kapsamında İnci Aral, Ayşe Kulin, Beşir Ayvazoğlu, Cemil Tokpınar, Hilmi Yavuz, Haydar Ergülen, Metin Karabaşoğlu, Mustafa Armağan, Serdar Özkan ve Cemil Kavukçu gibi pek çok yazar ve şair fuara konuk olacak. Kitap fuarı kapsamında 7 Mart Pazar günü Dünya Kadınlar Günü kutlanacak. ‘Bursa’dan Tarihe Yön Veren Olaylar Sergisi’; Mehmet Dağ‘ın renkli, Engin Yavaş‘ın ise siyah beyaz çektikleri fotoğraflardan oluşan ‘Dalmak Özgürlüktür’ sergisi; ‘Anadolu’da Yolculuk’ ve ‘Nilüfer’in Kadınları’ isimli fotoğraf sergileri de fuarda gezilebilecek.

Girişlerin ücretsiz olduğu Bursa 8. Kitap Fuarı, 27 Şubat-6 Mart tarihlerinde 11.00 ila 20.00 saatlerinde, kapanış günü olan 7 Mart 2010 tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme