Bu Sıcakta Gezilecek En İyi Yer!..

Etkinlikler
Aşırı sıcak ve yüksek nem nedeniyle nefes almakta bile güçlük çeken İstanbullular, serinlemek için deniz ve havuzların dışında farklı bir alternetife kavuştu. Sıcak havadan bunalanlar serinlemek için ...
EMOJİLE

Aşırı sıcak ve yüksek nem nedeniyle nefes almakta bile güçlük çeken İstanbullular, serinlemek için deniz ve havuzların dışında farklı bir alternetife kavuştu. Sıcak havadan bunalanlar serinlemek için soluğu -5 derecedeki Buz Müzesi‘nde alıyor.

Bayrampaşa‘daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi‘nde yer alan Magic Ice Buz Müzesi, halkın uğrak yeri haline geldi. Hava sıcaklığının 35 derece civarında seyrettiği kentte, eksi 5 derece sabit sıcaklıkta sunulan buz eserler, müze ziyaretçilerini serinletiyor. Müze görevlileri, sıcakların başlamasıyla birlikte Magic Ice Buz Müzesi‘ne ilginin de patladığına dikkat çekiyor. İçindeki görsellerin tamamı buzdan yapılan müzeyi Eskimo kıyafetleri giyerek gezen İstanbullular, ikram edilen meyve suları ve suyu bile buz bardaklarda içiyor.

BUZDAN 34 HEYKEL VAR
Türkiye’de ilk, dünyada ise ikinci olma özelliğine sahip müze, İsveç’te bulunan Ice Hotel’in tasarımcı ve heykeltraşları tarafından 15 günde tamamlandı. Geçtiğimiz 23 Nisan’da açılan müzede 34 buz heykel sergileniyor. Müzede İskandinav kültürü figürleri, buzdan yapılan 8 metrelik Viking gemisi ve evi de bulunuyor. 200 ton buz kullanılarak hazırlanan ortamın bozulmadan korunması için kutup şartları oluşturuldu. Bunun için de ortam sıcaklığı sıfırın altında 5 derecede sabit tutuluyor.

ÖĞRENCİYE 15 LİRA
Boğucu sıcaklardan kaçıp serinlemek için müzeye gelen İstanbullular, Eskimo kıyafetleriyle içeriye giriyorlar. Buz bardaklarda ikram edilen meyve suları, serinlik keyfini zirveye çıkarıyor. Müzeye giriş ücreti, yetişkinler için 20, öğrenciler için ise 15 lira.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme