Bu Kazak 1 Milyon Euro!

Etkinlikler
2010 Dünya Kupası’nı üçüncü olarak tamamlayarak önemli bir başarıya imza atan Almanya Milli Takımı’nın deneyimli teknik direktörü Joachim Löw, turnuva boyunca giymekten hiç vazgeçmediği ma...
EMOJİLE

2010 Dünya Kupası’nı üçüncü olarak tamamlayarak önemli bir başarıya imza atan Almanya Milli Takımı’nın deneyimli teknik direktörü Joachim Löw, turnuva boyunca giymekten hiç vazgeçmediği mavi renkteki kaşmir kazağını bir hayır kurumuna bağışlayarak ülkede büyük takdir topladı.

4-0’lık Avustralya ve Arjantin ile 4-1’lik İngiltere zaferleri sayesinde Löw’ün adeta uğuru haline gelen kazak, “Çocuklar İçin Bir Kalp” adlı vakfın her yıl televizyonda canlı olarak gerçekleştirilen bağış toplama programında, ismi açıklanmayan bir kişi tarafından, 1 milyon euroya satın alındı.

Löw, kazak ile ilgili olarak “Bize sürekli 4 gol getirdiği için, yardımcılarım bana Arjantin maçı öncesinde de giymemi söylediler. Şu anda yıkamama dahi izin vermiyorlar” diye konuşmuştu. Yarı final öncesi oynadığı 6 maçta yenilgi yüzü görmeyen Almanya, rakibi İspanya’ya 1-0 kaybederek finale çıkma şansını yitirmişti.

Almanya ve tüm dünyadaki hasta ve yardıma ihtiyacı olan çocuklar için yardım yapma misyonu üstlenmiş vakıf, 1978’de ülkenin ünlü medya patronu olan Axel Springer tarafından kurulmuştu. Vakıf halen Bild gazetesinin bir kuruluşu olarak çalışmalarını yürütüyor.

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme