Bu Haftasonu Ne Yapsak?

Etkinlikler
Görmek, bakmak, dinlemek, tatmak, yürümek, seyretmek, para harcamak; yani canınınz ne yapmak istiyorsa yapmanın imkan dahilinde olduğu bir haftasonu daha… Keyfini çıkarın. Bu alışveriş günleri k...
EMOJİLE

Görmek, bakmak, dinlemek, tatmak, yürümek, seyretmek, para harcamak; yani canınınz ne yapmak istiyorsa yapmanın imkan dahilinde olduğu bir haftasonu daha… Keyfini çıkarın.

Bu alışveriş günleri kaçmaz!
Soft One, Sonbahar-Kış Koleksiyonu’nu, tüm mağazalarında gerçekleştireceği ‘alışveriş günleri’ ile tanıtıyor. 18 Ekim’e kadar devam edecek bu özel günlerde müşterilere sezon koleksiyonlarına
‘sezon sonu indirim fiyatlariyla’ sahip olabilecek. Satış noktaları: İstanbul-Metrocity, Starcity; İzmir- Forum Bornova, Alsancak.

Nil Karaibrahimgil, iklim değişikliği için söyleyecek
Su Entertainment Group bünyesindeki Suada Club, WWF-Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarına dikkat çekmek amacıyla, 15 Ekim’de Nil Karaibrahimgil konserine ev sahipliği yapacak. Konserin tüm geliri Su Entertainment Group’un da desteklediği WWF-Türkiye’nin iklim değişikliğiyle mücadele çalışmalarına bağışlanacak. İbrahimgil gecenin önemini kostümüyle de vurgulayacak.

2010 lezzet Feshane’de
İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle, Tüm Restoranlar, Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği TÜRES tarafından düzenlenen ‘2. Lezzetİstanbul 2010 Çeşit Türk Mutfağı Lezzet Festivali’ bugün başladı. Feshane’de düzenlenen festivalde, Türk mutfağının birbirinden güzel 2010 çeşit lezzeti, davetliler ile paylaşılacak.

10.10.10 günü 10.000 kadın
Meme kanserinde erken teşhisin hayat kurtardığını anlatmak isteyen AVON, bu yıl da herkesi Meme Kanseri ile Mücadele Yürüyüşü’ne davet ediyor. AVON’la Sağlığa Yolculuk Projesi kapsamında bu yıl beşinci kez gerçekleşecek olan yürüyüş, 10 Ekim Pazar günü Ortaköy-Beşiktaş hattında düzenlenecek. Saat 13:30’da Ortaköy’de Tanem Sivar’ın açılış sunumuyla başlayacak ve Candan Erçetin konseriyle devam edecek.

İBB Şehir Tiyatroları perdelerini açtı
Şehir Tiyatroları, 5’i yeni 18 oyunla perdelerini açtı. ‘Tehlikeli İlişkiler’, ‘Surname 2010’, ‘Alemdar’, ‘Arzunun Onda Dokuzu’ ve ‘Dört Kişilik Bahçe’ adlı yeni oyunların yanı sıra; ‘Lüküs Hayat’, ‘Bakhalar’, ‘Yüzleşme’, ‘Dullar’, ‘Romeo ve Juliet’, ‘Dünyanın Ortasında Bir Yer’, ‘İstanbul Hatırası’, ‘Merhaba Hoşça kal’, ‘İntiharın Genel Provası’, ‘Gizli Oturum’, ‘Bozuk Düzen’, ‘Bekleme Salonu’, ‘Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye’ adlı oyunlar, Ekim ayında seyirciyle buluşuyor. Bu yıl, tiyatrosuz kalmayın!

Fazıl Say, CRR’de
Fazıl Say bu sezon İstanbul’daki ilk konserini Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda verecek. Yeni sezona 11 Ekim’de merhaba diyecek olan CRR Konser Salonu, açılış konserinin hemen ardından iki akşam üst üste Fazıl Say’ın eşsiz performansına ev sahipliği yapacak. 12 ve 13 Ekim akşamları gerçekleşecek konserde Say’a Japonya’nın hızla parlayan yıldızı Ikuko Kawai kemanıyla eşlik edecek. 36 ve 29 TL olan konser biletleri CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’te.

Mori’den vejetaryen sushi
Lezzeti damaklarda iz bırakan mönüsü ve Boğaz’a karşı muhteşem manzarası ile Mori Bebek, vejetaryenlere özel sushiler hazırladı. Avokadolu, kuşkonmazlı, sebzeli, domatesli, mozarella peynirli soğuk-sıcak sushiler Japon Mutfağı geleneğine göre hazırlanıyor. 11 yıldır mönüsüyle birbirinden farklı tatlarını konuklarına sunan Mori, Türk damak tadına uygun, pişmiş deniz ürünlerinden de sushiler hazırlıyor.

KAÇIRMAYIN!

  1. Ressam Yiğit Yazıcı’nın, 23. kişisel sergisi olan ‘İçine Bak’, 18 Ekim tarihine kadar Bali Galeri’de sanatseverlerle buluşuyor!
  2. Galerist, Mustafa Hulusi’nin son dönem işlerinden oluşan sergisine 12 Kasım tarihine kadar ev sahipliği yapıyor.
  3. Sıradışı heykeltıraş Uğur Çakı ve Fransa Beaux Arts’daki başarılarıyla ismini duyuran genç sanatçı Yalçın Bilgin’in resimlerini ‘Paralel Frekans’ sergisi ile 6 Kasım’a kadar EKAV/Eğitim Kültür Araştırma Vakfı, Ekavart Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor.

Akşam

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme