Bu Hafta Ne Var Ne Yok?

Etkinlikler
İstanbul’dan Kocaeli’ne, Adana’dan Bursa’ya Türkiye’nin dört bir yanında yapılan etkinlikleri sizin için derledik. ETKİNLİK – BUGÜN: Kanyon, 20 Eylül’e kadar ...
EMOJİLE

İstanbul’dan Kocaeli’ne, Adana’dan Bursa’ya Türkiye’nin dört bir yanında yapılan etkinlikleri sizin için derledik.

ETKİNLİK – BUGÜN: Kanyon, 20 Eylül’e kadar çocuklara özel bir etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

B2 katında gerçekleşecek Kids On The Moon etkinliğinde uzay ve ay modülleri ve ilgi çekici sergiler bilim meraklısı çocukların dikkatine sunuluyor. Kanyon aktivite alanına yerleştirilecek olan içi uzay ve uzay mekiği paneli görüntüsü ile dekore edilmiş modülün girişinde çocuklar, görevliler tarafından karşılanacak ve her biri mini uzay kıyafetleri giyerek uzay macerasına adım atacak. Uzay oluşumu, dünya ve güneş sistemi hakkında keyifli bir sunum izleyecek olan çocuklar kendilerini bir anda uzayda bulacaklar. Aynı zamanda "ayda ufak sıçramalar", "küçük ay taşları arayışı" gibi pek çok çeşitli aktiviteler de gerçekleştirilecek. Etkinlik 11.00-19.00 saatleri arasında.

***

Sami Yusuf Açıkhava’da

KONSER – BUGÜN: 2003’te Al-Mu’allim albümünün ardından bütün dünyanın tanıdığı Sami Yusuf bu akşam İstanbul’da. Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleşecek konserde naatlar ve salavatlarla bezeli İngilizce ve Türkçe parçalar seslendirilecek. 22.00’de başlayacak konserin biletleri 56 ile 215 TL arasında değişiyor. Biletler Biletix ve sahne gişesinde.

***

Kardeş Türküler’den müzik ziyafeti

KONSER – BUGÜN: Gümüşlük Akademisi tarafından düzenlenen Myndos Umut Konserleri’nde bu akşam Kardeş Türküler sahneye çıkıyor. Saat 21.30’da Gümüşlük Akademisi’nin bahçesindeki amfi tiyatroda gerçekleşecek konserin 50 ve 60 TL’lik biletlerine www.tickettürk.com adresinden ve yarımadadaki satış noktalarından ulaşabilirsiniz. 0252 394 43 01

***

Ahmet Özhan’dan Ramazan konseri

KONSER – 9 EYLÜL: Kocaeli Belediyesi’nin düzenlediği Ramazan Etkinlikleri’nin 9 Eylül Çarşamba günkü misafiri tasavvuf müziğinin güçlü yorumcusu Ahmet Özhan. Saat 21.00’de Doğu Kışla Gençlik Parkı’nda gerçekleşecek konsere katılım ücretsiz. 0262 318 10 01

***

Orhan Hakalmaz’dan türküler

KONSER – YARIN: Orhan Hakalmaz yarın akşam Adana Seyhan’da sevenleriyle buluşuyor. Seyhan Belediyesi Ramazan Etkinlikleri kapsamında saat 20.30’da Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi yanında kurulan etkinlik alanında gerçekleşecek konsere katılım ücretsiz. Etkinliklerde bu akşam aynı saat ve yerde Türk tasavvuf müziği konseri gerçekleştirilecek.

***

‘İncesaz’lı konser Sultanahmet’te

ETKİNLİK – YARIN: Sultanahmet’te Ramazan etkinlikleri her akşam farklı konserlerle devam ediyor. Etkinlikler kapsamında yarın akşam İncesaz grubu bir konser verecek. 7 eylül pazartesi akşamı Mehter Marşı’nın yankılanacağı alanda 9 eylül Çarşamba günü Mızrabın Nefesi adlı grup tanbur ve udlarıyla dinleyenlerin kulaklarının pasını silecek. Sultanahmet Meydanı’nda gerçekleşecek etkinliklere isteyen herkes katılabilir.

***

Side’de müzikli festival günleri başlıyor

FESTİVAL – YARIN: Side Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali başlıyor. Festival yarın piyanist Gülsin Onay’ın Apollon tapınağında vereceği konserle başlıyor. Kerem Görsev Quartet ise 9 Eylül Çarşamba günü Apollon Tapınağı’nda konser verecek. Katılımın ücretsiz olduğu konser saat 21.00’de başlayacak.

***

Bu bir Belgrad deneyimidir

SERGİ – 10 EYLÜL: Karaköy’de bulunan BM Suma Çağdaş Sanat Merkezi, 11. İstanbul Bienali süresince Belgrad Kültür Merkezi’nin geçen yüzyılın ortasından bu yana süren, Ekim Salonu sergilerinden bir seçkiye yer veriyor. Belgradlı sanatçıların düzenlediği serginin küratörlüğünü Svetlana Petrovi? ve Zorana Djakovic yapıyor. "Belgrad Deneyimi: Ekim Salonu" başlıklı bu sergide Fotograf, resim ve yerleştirmeler yer alıyor. 17 Ekim’e kadar gezilebilecek sergi ziyaretçilerini 18.00-20.00 saatleri arasında ağırlayacak. 0 212 361 58 61

***

Bursa’dan İstanbul’a Trak

TİYATRO – YARIN: Bursa’dan gelen Mavi Balon Gösteri Hizmetleri, ilk kez İstanbul’da gişe açarak sahne alıyor. Özgür Ökten’in yazıp yönettiği ve Mavi Balon Gösteri Hizmetleri ile Uludağ Stüdyo Oyuncuları’nın ortaklaşa sahneledikleri Trak adlı oyunla İstanbulluların karşısında olacak grup, yarın akşam saat 21.00’de Şişli Belediyesi Haldun Dormen Sahnesi’nde sahneye çıkacak. Tiyatroseverler için biletler sahne gişesinde.

***

Rahat Yaşamaya Övgü İzmir’de

TİYATRO – 8 EYLÜL: Geçen dönemin en başarılı oyunlarından Tiyatro Pera’nın Rahat Yaşamaya Övgü adlı oyunu bu hafta İzmir’de sahnelenecek. 8-9 Eylül Salı ve Çarşamba akşamı İsmet İnönü Sanat Merkezi’nde 20.30’da sahnelenecek oyun için biletler indirimli 4, tam 7,5 TL. İzmirli tiyatroseverler biletleri Sabancı Kültür Sarayı, İzmir Sanat, İsmet İnönü Sanat Merkezi, Karşıyaka Pan Kitabevi, Alsancak ve Karşıyaka D&R’lardan temin edebilir.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme