Bu da Altından “Buda”

Etkinlikler
 Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’daki en büyük Budist tapınağında bulunan bulunan 26,5 metre boyundaki Buda heykeli içinde 150 kilo altın, 90 ton gümüş, 300’den fazla da değer...
EMOJİLE

 Moğolistan’ın başkenti Ulan Bator’daki en büyük Budist tapınağında bulunan bulunan 26,5 metre boyundaki Buda heykeli içinde 150 kilo altın, 90 ton gümüş, 300’den fazla da değerli taş barındırıyor.

Budist tapınağının görevlisi Luusın Camiyan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 10 yıldır tapınakta görev yaptığını söyledi. Tapınaktaki Buda heykelinin yapımının yıllarca sürdüğüne dikkat çeken Camiyan, "Buda heykelinin içinde 150 kilo altın, 90 ton gümüş, 300’den fazla da değerli taş bulunuyor. 26,5 metre boyundaki Buda heykelinin bir elindeki ayna okuduğumuzun kitabın aynası, diğer elindeki sürahi ise barışı simgeliyor" dedi.

Dört koluyla Buda heykelinin insanları kucakladığını dile getiren Camiyan, insanların isteklerini Buda Heykeli’ne bildirdiğini ifade etti. Camiyan, "Biz Buda Heykeli’nin bütün istekleri bildiğini kabul ediyoruz" diye konuştu.

AA
 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme