Bienal Bugün Başlıyor

Etkinlikler
Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul  Bienali’nin küratörlüğünü, kurulduğu 1999 yılından bu yana çalışmalarını Hırvatistan‘ın Zagreb kentinde sürd...
EMOJİLE

Koç Holding sponsorluğunda düzenlenen 11. Uluslararası İstanbul  Bienali’nin küratörlüğünü, kurulduğu 1999 yılından bu yana çalışmalarını Hırvatistan‘ın Zagreb kentinde sürdüren küratör kolektifi WHW (What, How & for Whom/Ne, Nasıl ve Kimin İçin) üstlenecek. Bienal, dünya güncel sanat platformunun birçok önemli ismini de İstanbul’da ağırlayacak.

11. Uluslararası İstanbul Bienali kapsamında bu sene 40 ülkeden dünya güncel sanat çevrelerinde tanınan ya da yeni keşfedilen 70 sanatçı ve sanatçı grubunun 120’den fazla projesi sergilenecek.

Bu konser unutulmaz

İstanbul Bienali kapsamında çocuk eğitim programları gerçekleştirecek. İstanbul Bienali‘ne, Tophane’de İstanbul Denizcilik İşletmelerine ait alandaki 3 numaralı Antrepo, Tophane’deki Tütün Deposu ve Şişli’deki Feriköy Rum Okulu ev sahipliği yapacak.

Dünyanın en önemli piyanistlerinden biri kabul edilen David Helfgott, 12 Eylül’de Aya İrini Müzesi’nde, 14 Eylül’de Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda konser verecek. Dünyaca ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu’nun bugün Haydarpaşa Garı merdivenlerinde vereceği konser ise İstanbul’daki sağanak beklentisi nedeniyle 17 Eylül’e ertelendi. 17 Eylül’de yağış olması durumunda ertelenmeyecek konser, garın kapalı mekanında yapılacak.

Fotoğraf sergisi

Sanatçılar Çağlar Uzun, Ece Akay, Esra Sağlık, Seval Şener, Serkan Sökmen ve Umut Şumnu’nun video, dijital baskı ve resimden oluşan sanat yapıtlarının yer aldığı “Deneme I: Bağ-lam-sız’ sergisi, 14 Eylül-14 Ekim tarihlerinde Piramid Sanat’ta görülebilecek. 

Ali Dolanbay, Arman Tadevosyan, Bethany Murray, Cengiz Uğur, Didem Ünlü, Doğan Akbulut, Elçin Acun, Evren Sungur, Gizem Enuysal, Cavit Mukaddes, Lütfi Özden, Nazan Azeri, Shalva Khalhanashvili, Sinem Kaya, Şuayip Yücel ve Yiğit Can Özyer’in resimleriyle katıldığı “İzole Bedenler’ sergisi, 15 Eylül-3 Ekim tarihlerinde Akademililer Sanat Merkezi’nde sanatseverlerce ziyaret edilebilecek. Dünyaca tanınan ve döneminin en itibarlı sanatçılarından biri olan Michael Craig-Martin’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi, “İstanbul İstanbul’ 11 Eylül Cuma günü Galerist’te ziyarete açılacak.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme