Beyoğlu’nun Kışı

Etkinlikler
Ulusal ve uluslar arası çalışmalarıyla tanınan fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan, Beyoğlu’nun kışını fotoğrafladı. Milliyet’te yer alan habere göre;  Timurtaş Onan’ın fotğrafları...
EMOJİLE

Ulusal ve uluslar arası çalışmalarıyla tanınan fotoğraf sanatçısı Timurtaş Onan, Beyoğlu’nun kışını fotoğrafladı.

Milliyet’te yer alan habere göre;  Timurtaş Onan’ın fotğraflarını “Beyoğlu’nda Kar” başlıklı bir sergi ile sanatseverlerle buluşturuyor.

Timurtaş Onan, mekan olarak Beyoğlu’na çalışmalarında özel bir önem veriyor. Sanatçı, belgesel nitelikteki kadrajı ile dört mevsim yaşanmışlıklarıyla anılara yazılan Beyoğlu’nun kış mevsiminde de, içleri ısıtacak kadar sıcak olduğunu adeta beyaz bir görsel şölen ile sunuyor.

Timurtaş Onan’la uzun yıllardır pek çok ortak projeye imza atan Valerie Çelebi ise sergi hakkında şunları söylüyor:

“Timurtaş Onan’ın ‘Beyoğlunda Kar’ adlı bu fotoğraf dizisi, zihnimizde zamanlar arası ve erişim dışı mekanların çağrışımlarını uyandırıyor. Bu fotoğraflar aynı zamanda hem en bulutsu ve sisli rüyalarımızın hem de gerçek hayatın bir temsili olarak da görülebilir. Onan, dahası karlı bir gündeki alışılmış imgelemimizi çarpıcı bir biçimde değiştirerek, bizi beklenmeyen bir yolculuğa da çıkarıyor”

“Beyoğlu’nda Kar” isimli sergi Beyoğlu Belediyesi Sanat Galerisi’nde 2 – 15 Mart 2009 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşuyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme