Bayrampaşa’da Aralık ayı kültür sanat etkinlikleri

Etkinlikler
Bayrampaşa’da Aralık ayı boyunca çocuk ve yetişkin tiyatroları, interaktif showlar, geziler, konserler, seminerler ve konferanslardan oluşan kültür-sanat etkinlikleri sanatseverlerle buluşa...
EMOJİLE

Bayrampaşa’da Aralık ayı boyunca çocuk ve yetişkin tiyatroları, interaktif showlar, geziler, konserler, seminerler ve konferanslardan oluşan kültür-sanat etkinlikleri sanatseverlerle buluşacak.

HAFTALIK KÜLTÜR-SANAT PROGRAMIMIZ (01 Aralık-  8 Aralık)

Rehber Eşliğinde Kanuni Dönemi Mimar Sinan Camiileri Geziliyor!

Aralık ayında yoğun istek üzerine Yuşa tepesi ve Tarihi yarımada gezilerimiz devam ediyor. Bu ay “Kanuni Dönemi Mimar Sinan Camileri” temalı güzergahımız, “Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii,   Valen Su Kemerleri, Şehzade Camii, Kalenderiye Camii, Süleymaniye Camii ve Külliyesi, Mimar Sinan Türbesi Ziyaret” olacaktır.

Tüm halkımız  Akıllı Kent Hizmet Masası’ndan ve 4441990’ı arayarak rezervasyon yaptırabilirler.

-Ustalardan Konferanslar-

Bayrampaşa Konuşmaları kapsamında,  7 Aralık Cumartesi saat 12.00’da  Abdurrahman ARSLAN (ÇOĞULCULUK KAVRAMI) 16:00’da Doç. Dr. Mustafa TEKİN (UMRAN VE UYGARLIK ARASINDA) Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi’nde (BAYGEM) birer konferans verecekler.

En iyi Çocuk Tiyatroları Bayrampaşa’da!

7 Aralık Cumartesi 13.30 ve 15.00 seanslarıyla “Rapunzel (5Taş Çocuk Tiyatrosu) isimli çocuk oyunu YÇKS’de, 20:00’da ise İHSAN GÜVENÇ İLE “GÜNÜMÜZDE TÜRK MUSIKİSİ” KONSERİ, BAYGEM Kültür Salonu’nda gerçekleşecek.

01 ve 8 Aralık Pazar günleri de 13.30 ve 14.30’da YÇKS’de gerçekleştirilecek olan “İlluzyon, Kukla Gösterisi ve interaktif showlar” ile çocuklar, interaktif etkinliklerle katılımcılık, paylaşımcılık ve arkadaşlık gibi sosyal roller üstlenerek eğlenmenin hazzını ve öğrenmenin mutluluğunu yaşayacaklar..

Bayrampaşalı Kadınlar okuyor!

Ayrıca her pazartesi Bayrampaşa Kadın Düşünce Platformu’nun Şehr-i Nisa konuşmaları kapsamında düzenlediği bayanlara yönelik Türk edebiyatı üzerine konuşmalar 13.00-16.00 saatleri arasında BAYGEM’de, her Salı ise erkeklere yönelik Türk tarihini konu alan konferanslar 19.00-21.00 saatleri arasında Pusula Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği’nde gerçekleştirilecek.

Halkımıza açık olarak gerçekleştirilen etkinliklerimizin tamamı ücretsizdir. Ayrıntılı Bilgi İçin: 0(212) 493 11 94