Bayrampaşa Gençliği Geziyor

Etkinlikler
Hazırlayan: Muhammed Akaydın Bayrampaşa Gençlik Merkezi‘nde (Baygem) dönem sonuna yaklaşılmasından dolayı Süleymaniye Camii ve çevresine gezi düzenlendi. Süleymaniye Camii haziresindeki Kanuni S...
EMOJİLE

Hazırlayan: Muhammed Akaydın

Bayrampaşa Gençlik Merkezinde (Baygem) dönem sonuna yaklaşılmasından dolayı Süleymaniye Camii ve çevresine gezi düzenlendi. Süleymaniye Camii haziresindeki Kanuni Sultan Süleyman’ın türbesini ziyaret ederek geziye başlayan Gençlik, ardından Mehmet Zahid Kotku hazretlerinin kabrini ziyaret etti. Ziyaretler sırasında gezi rehberi Muhammed Öz çeşitli tarihi bilgiler verdi.

Kabir ziyaretlerinin ardından Süleyman Camii çevresindeki Süleymaniye Vakfı ziyaret edildi. Vakıf yetkililerinin vakıf ve faaliyetleri hakkında verdiği bilgiler dinlendi.

Vakfı ziyaret eden Gençlik, Süleymaniye’de çok güzel manzaraya sahip olan “Ağa Kapısı”na doğru yola çıktı. Ağa Kapısı’na giderken yol üzerindeki Süleymaniye Camii’nin büyük mimarı, Kanuni Sultan Süleyman’ın mimarbaşısı olan Mimar Sinan’ın kabri ziyaret edildi.

Ardından Ağa Kapısı’na varıldı. O güzel mekânda hoş sohbetler edildi ve güzel çaylarından içmemiz nasip oldu. Ağa Kapısı’nda bir müddet dinlenen Gençlik, Bilim Sanat Vakfı’na doğru yola çıktı. Süleymaniye’nin o güzel sokaklarından geçerek Bilim Sanat Vakfı’na varan grup, vakfı ziyaret ettikten sonra Baygem’e geri döndü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme