Bayrampaşa Düşünüp Taşınıyor!

Etkinlikler
Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM) bünyesindeki gençlerden oluşan Düşün Taşın Kulübü‘nun gerçekleştirdiği ve Türkiye’deki kitap okuma alışkanlığını geliştirme ve yayma amacı ol...
EMOJİLE

Bayrampaşa Belediyesi Gençlik Merkezi (BAYGEM) bünyesindeki gençlerden oluşan Düşün Taşın Kulübü‘nun gerçekleştirdiği ve Türkiye’deki kitap okuma alışkanlığını geliştirme ve yayma amacı olan 30. kitap okuma şenliği büyük bir ilgiye sahne oldu.

Baygem‘de oluşan proje grubunun daha önceleri gerçekleştirdikleri Genç Birleşmiş Milletler örneğinin bir çok yerde büyük yankı uyandırmasından sonra oluşan kitap okuma alışkanlığını yayma projesi şenlikler halinde İstanbul’un değişik birçok yerinde büyük gruplarla gerçekleşti.

Metroda, otobüste, tramvayda, Avrasya maratonunda Boğaz köprüsü üzerinde, piknik yerlerinde ve akla gelebilecek her yerde kitap okuyan ve kitap okumayı özendirmeye çalışan Düşün Taşın Kulübü’nün son organizasyonu Bayrampaşa Spor Kompleksi‘nde tahmininden daha büyük bir kalabalığa sahne oldu. Düşün Taşın Kulübü üyeleri 1000 kişiyle aynı anda kitap okumayı planlarken bu sayı salonda toplanan 1305 kişiyle adeta Haziran ayında 15.000 kişiyle aynı anda kitap okunarak kırılacak rekorun bir habercisi gibiydi…

Düşün Taşın Kulübü başkanı Selim Çavuş’un konuşmasıyla başlayan program 10 dakika büyük bir sessizlik halinde okunan kitaplarla devam etti. Kütüphane sessizliğinde okuduğu kitapları daha sonra ellerinde sallayan 1305 kişinin görüntüsü görülmeye değerdi. Kitap okuduktan sonra 7 yaşında, 35 yaşında ve 81 yaşında olan 3 kişi’nin sahneye gelişigüzel seçilerek çağrılması ve okudukları kitapları özetlemesi de yapılan organizasyonun ne kadar önemli olduğunu kanıtlamış oldu.

Programdan sonra konuşan Düşün Taşın Kulübü Başkanı Selim Çavuş bu organizasyonda büyük emeği ve desteği olan Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge’ye teşekkür ederken, "Haziran ayında Bayrampaşa Stadında 15.000 kişiyle kitap okuyarak bir rekor kıracaktık. Şimdi bu kalabalığı görünce bu sayının en az 20.000 olacağına yürekten inanıyorum. Buraya gelen bizleri yalnız bırakmayan başkanlarımıza, basın mensubu arkadaşlarımıza ve siz değerli halkımıza yürekten teşekkür ediyorum. Umarım bir gün hayallerimiz gerçekleşir ve Türkiye‘miz de kitap okumak bir hobi değil alışkanlık olur." dedi.

Program Yetenek Sizsiniz finalisti Karizma Show’un müthiş basketbol gösterisiyle sona erdi.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme