Baransu Sert Çıktı

Etkinlikler
Mehmet Baransu, Çetin Doğan’nın, hakkında açtığı 30 bin TL’lik tazminat davasıyla ilgili, "Korkacağımızı düşünüyorlarsa şunu kafasına soksunlar, ‘biz korkmayacağız.’ İster...
EMOJİLE

Mehmet Baransu, Çetin Doğan’nın, hakkında açtığı 30 bin TL’lik tazminat davasıyla ilgili, "Korkacağımızı düşünüyorlarsa şunu kafasına soksunlar, ‘biz korkmayacağız.’ İsterse milyon kere dava açsınlar, milyon yılla yargılasınlar kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz." dedi.

Emekli Orgeneral Çetin Doğan, ‘Karargah’ adlı kitabındaki ifadelerinden dolayı Mehmet Baransu’ ve kitabın yayınlayan Karakutu Yayıncılık’a 30’ar bin TL’lik tazminat davası açtı. Suç duyurusunda, kitaptaki bilgilerin asılsız olduğunu ileri sürülürken, Baransu’un amacının Doğan’ı toplum önünde küçük düşürmek olduğu iddia edildi.

Mehmet Baransu, hakkında açılan tazminat davasının kendisine komik geldiğini, bu bilgileri gazetede yayınladığını, kitapta ise bir bölümünü aktardığını söyledi. Çetin Doğan’ın darbe hazırlığı yaptığının bilinen bir şey olduğunu ileri süren Baransu, "Gözlem raporu açıkladı. Bütün iddialarımın doğru olduğunu ortaya koyan gelişmeler oldu. Mahkemenin kabul etti. Fazla söze gerek yok. Çetin Doğan’ın ses kasetini dinlesinler gerçeği göreceklerdir. Darbe yapmak, darbe toplantısı düzenlemek suçtur. Bunu yayınlamakta da gazeteci olarak bizim görevimizdir." diye konuştu.

Bu tür manevralarla gözünü korkutamayacaklarını söyleyen Mehmet Baransu, "Dava açmakla, tazminat ödetmekle korkutacaklarını düşünüyorlarsa yanılıyorlar. Şunu kafasına soksunlar biz korkmayacağız. Elimize hangi haber gelirse biz görevimiz gereği anayasadaki hakkımızdır ve kamuoyunu bilgilendireceğiz. Biz bunu halk adına yapıyoruz. Vatandaşın bilgi edinme hakkı var, ifade özgürlüğü var. İsterlerse milyon dava açsınlar, milyon yılla yargılasınlar biz bunu yazacağız. Türkiye’de adam akıllı bir hukuk sistemi oluşturana kadar biz bu bedelleri ödeyeceğiz. Kimse davadan geri adım atacağımızı düşünmesinler. İçeriden yazarız yene yazarız. Darbe yapmak ahlaksızdır, anayasa suçudur. Gazeteci olarak biz yazacağız, cesur hukukçular takipçisi olacak." ifadesini kullandı.

Çetin Doğan’ın seminer adı altında yaptığı darbe toplantısının ses kayıtlarını hatırlatan Baransu, normal zekası olan bir kişi bu ses kaydığını dinlediğinde darbe planı olduğunu anlayacağını vurguladı. Mehmet Baransu, fakat anormal zekalı bazı gazetecilerin ses kayıtlarının ne anlama geldiğini göremediklerini ifade etti.

Çetin Doğan’ın para alma derdi olduğunu ifade eden Baransu sözlerini şöyle tamamladı: "Ben ona para vermem. Önce yaptıklarının hesabını verecek. Bence o mahkemeyi düşünsün. Önce ses kayıtlarında ortaya koyduklarını açıklasın. Mutluyum çünkü savcılık benim iddiamla soruşturdu. Mahkeme iddialara baktı ve tutuklama kararı çıkardı. Mahkeme kararının ardından ordu evlerinden çıkamadılar. İddialarım zaten çok güçlü iddialar oldu."

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme