Balkanlar Bayrampaşa’da!

Etkinlikler
Hazırlayan: Muhammed Akaydın Bayrampaşa Belediyesi’nin organize ettiği, 12 Balkan ülkesinden 50 belediye başkanının ve birçok belediye yetkilisinin katıldığı "Balkan Belediyeler İşbirliği v...
EMOJİLE

Hazırlayan: Muhammed Akaydın

Bayrampaşa Belediyesi’nin organize ettiği, 12 Balkan ülkesinden 50 belediye başkanının ve birçok belediye yetkilisinin katıldığı "Balkan Belediyeler İşbirliği ve Dayanışma Forumu"  Forum İstanbul‘da bugün başladı.

Protokol konuşmaları Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge‘yle başladı. Başkan Bürge konuşmasında, "Bayrampaşa ilçemiz demografik yapısı göz önüne alındığında % 40 civarı Balkan kökenli vatandaşlardan oluşmaktadır. Bu nedenle 2005 yılından itibaren Balkan topraklarına yönelik gerçekleştirilen Bereket Konvoyu, "Bereket Sınır Tanımaz" sloganıyla tam beş yıldır yüzbinlerce insana ulaşarak birlik ve beraberliği sağlama yolunda büyük adımlar attık." dedi.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Hüseyin Bürge‘nin konuşmasından sonra Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu konuştu.

Bakan Davutoğlu konuşmasına, "Bu organizasyondan haberim olduğunda çok sevinmiştim ve bu organizasyon için her türlü desteğin verilmesi gerektiğini düşündüm." diye başladı.

Bakan Davutoğlu konuşmasının devamında, "Bu organizasyon özellikle zamanlama bakımından çok yerinde oldu. Güneydoğu Avrupa Ülkeleri İşbirliği Süreci Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi‘ne ev sahipliği yaptığımız bu günlerde böyle bir organizasyon yerinde oldu. Güneydoğu Avrupa Ülkeleri, Balkanların coğrafik tanımıdır.

Şunu özellikle belirtmek isterim ki, hiçbir Balkan ülkesi sadece kendi başına ve kendi kaderi için uğraşmamalıdır. Balkanlardaki her ülkenin ve ilin kaderi birbirine bağlıdır.

Bosna Hersek‘teki Mostar köprüsünün yıkılması aramızdaki köprüleri de yıkmıştır. Biz tekrar o köprüyü kurmalıyız ve birbirimize bağlanmalıyız." dedi.Bakan Davutoğlu
konuşmasını, "Buradan 72 milyon insanın selamını Balkanlara iletin" diye bitirdi.

Forum bugün ve yarın yapılacak olan oturumlarla ve Boğaz gezisiyle devam edecek.

12 Balkan ülkesinden 50 belediye başkanı Bayrampaşa’da haberi için tıklayınız…

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme