Bakırköy’de Perdeler Açılıyor

Etkinlikler
Bakırköy Belediye Tiyatroları bu sezon; Dava (Franz Kafka), Gül’e Ağıt (Deniz Altun), Tersine Dünya (Orhan Kemal), Sokağa Çıkma Yasağı (Civan Canova) oyunlarını sahnelemeye devam ederken, d...
EMOJİLE

Bakırköy Belediye Tiyatroları bu sezon; Dava (Franz Kafka), Gül’e Ağıt (Deniz Altun), Tersine Dünya (Orhan Kemal), Sokağa Çıkma Yasağı (Civan Canova) oyunlarını sahnelemeye devam ederken, dört yeni oyun ve yerli bir müzikali seyirciyle buluşturacak. Yeni sezon programı, dün tiyatronun Genel Sanat Yönetmeni Müşfik Kenter, Kadriye Kenter ve yönetmenlerin katıldığı bir basın toplantısıyla tanıtıldı.

Bugün ‘Dava’ ile perdelerini açacak olan tiyatro, çocuk oyunu Miyhavlar Tiyatrosu‘nu 9 Ekim’de Yunus Emre Sahnesi’nde sergileyecek. Aklı Havada, 27 Ekim’de seyirci karşısına çıkacak. Kadriye Kenter’in yönettiği, Amerikalı yazar Neil Labute’nin kaleme aldığı Büyük Beden’in çalışmaları devam ediyor. August Wilson’un King Hedley II adlı oyunu Türkiye’de ilk kez BBT’de sahnelenecek. Kemal Başar’ın yönettiği Külhanbeyi Operası ise Osmanlı tulumbacılarının hikâyesini anlatıyor.

BBT, oyuncu, yönetmen, dramaturg ve yazarlardan oluşan genç bir kadroyla aynı anda oyun yazma sürecini de başlatıyor. Müşfik Kenter ile Kadriye Kenter bu sezon Kenter Tiyatrosu’nda çocuk oyunu yönetecek. 63. sanat yılını kutlayan Müşfik Kenter, "Oyun yazmak gibi bir düşüncem yok. Kendimi genç hissediyorum. Bir Garip Orhan Veli oyununa çalışırken bazen ağlıyorum." diyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme