Avustralya Sinemasından Bir Seçki

Etkinlikler
İstanbul Modern Sinema, 2-12 Aralık tarihlerinde Avustralya Büyükelçiliği ile işbirliğiyle, Avustralya sinemasından 11 filmlik bir seçki sunuyor. ‘Büyüme’ temasına odaklanan ve arka planda...
EMOJİLE

İstanbul Modern Sinema, 2-12 Aralık tarihlerinde Avustralya Büyükelçiliği ile işbirliğiyle, Avustralya sinemasından 11 filmlik bir seçki sunuyor. ‘Büyüme’ temasına odaklanan ve arka planda Avustralya manzaralarıyla bezenmiş bu filmler eşcinsellik, göçmenlik, ırkçılık gibi konular üzerinden farklı büyüme hâllerini mercek altına yatırıyor. Avustralyalı yönetmenlerin yönettiği ve Hollywood filmlerinden bildiğimiz Russell Crowe, Heath Ledger ve Toni Collette gibi oyuncuların rol aldığı filmler, büyüme sürecinin sancıları kadar eğlenceli yanlarını da yansıtıyor.

Programda Rachel Ward’ın “Güzel Kate” (2009), Elissa Down’ın “Siyah Balon” (2008), Richard Roxborough’un “Babam Romulus”(2007), Bill Bennett’in “Öp ya da Öldür” (1997), Rowan Woods’un “Delikanlılar” (1998) ve “Somersault” (2004), Ana Kokkinos’un “Kafa Kafaya”(1998), Geoff Burton ile Kevin Dowling’in “Hepimizin Toplamı” (1994), Sue Brooks’un “Japon Hikâyesi” (2003) ve Gregor Jordan “İki El” (1999) isimli filmleri sunulacak.

Detaylı bilgi için: istanbulmodern.org