Avrupalı Gençlere ‘Vakıf’ Dersi!..

Etkinlikler
Vakıflar Genel Müdürlüğünün geliştirdiği ”İstanbul’da Tarihin Sesi Projesi” kapsamında, Avrupalı gençlere vakıf medeniyeti anlatılacak. Genel müdürlükçe hazırlanan ve AB Eğitim ve Ge...
EMOJİLE

Vakıflar Genel Müdürlüğünün geliştirdiği ”İstanbul’da Tarihin Sesi Projesi” kapsamında, Avrupalı gençlere vakıf medeniyeti anlatılacak.

Genel müdürlükçe hazırlanan ve AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca en yüksek puanı alarak kabul edilen eylem projesi, ecdad yadigarı vakıf eserlerini ve kökü yüzyıllara dayanan vakıf medeniyetini Avrupalı genç nesillere tanıtmayı amaçlıyor.

Vakıflar Genel Müdürlüğünün AB Eğitim ve Gençlik Programlarına sunduğu ilk proje olma özelliği taşıyan projeyle, Portekiz, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ve Almanya‘dan 30 Avrupalı genç ekim ayı başında İstanbul’a gelecek.

Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt tarafından ağırlanacak gençler, 2010 Avrupa Kültür Başkenti etkinliklerine paralel olarak, İstanbul’daki Vakıf Eserleri ve Müzelerini ziyaret edecekler.

Gençler, düzenlenecek seminer ve yapılacak etkinliklerle Türk-İslam vakıf medeniyetini yakından tanıma imkanı bulurken, tarihi vakıf eserlerimizin doğaya ve insanlara sağladığı faydaları ve kuruluş amaçlarını öğrenecekler. Gençler, vakıflar bünyesindeki tarihi eserlerin geçmişten bugüne kadar ulaşmalarını sağlayan koruma faaliyetlerinin nasıl yapıldığını konusunda da bilgilendirilecek.

Fikir atölyesi çalışmalarıyla katılımcı gençler, kendi ülkelerindeki tarihi hizmetler ve tarihi eserleri hakkındaki düşüncelerini arkadaşlarıyla paylaşacak. Fikir atölyelerinde ayrıca tarihi eserlerin korunması ve vakıf medeniyeti hakkında ileride neler yapılabileceği de tartışılacak. 

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme