Ataşehir’de yeni oyuncak müzesi

Etkinlikler
Mimar Sinan Parkı’nda tek katlı iki ahşap bina Sunay Akın tarafından oyun müzesine, parkın bir bölümü ise oyun parkına dönüştürüldü. Düştepe Oyun Müzesi’nde, 10’dan fazla ülkeden top...
EMOJİLE

Mimar Sinan Parkı’nda tek katlı iki ahşap bina Sunay Akın tarafından oyun müzesine, parkın bir bölümü ise oyun parkına dönüştürüldü. Düştepe Oyun Müzesi’nde, 10’dan fazla ülkeden toplanan çocuk oyunlarının yanı sıra birçok oyunun ilk örnekleri de yer alıyor. Parkta bir de etkinlik binası bulunuyor.  

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi,  yaptığı açıklamada, böyle bir bayram gününde çok güzel bir etkinlik düzenlediklerini belirterek, müzenin her aşamasında Sunay Akın’ın emeğinin fazla olduğunu söyledi.

Çocuklar, gençler ve ailelerin birlikte olabileceği bir oyun müzesi açtıklarını kaydeden İlgezdi, “Ataşehir denilince akıllara hemen alışveriş merkezleri geliyor ama biz bu kaderi değiştirmeye çalışıyoruz. Temennim bütün belediye başkanlarının aynı şeyi yapması. Bu Türkiye’de ve dünyada bir ilk. Ataşehir’e ve çocuklarımıza hayırlı olsun” dedi.

Battal İlgezdi, Sunay Akın ve davetliler, çocuklarla birlikte müzeyi gezdi.

Sunay Akın’ın çocuklara oyun ve oyuncakların tarihini anlattığı etkinlikte, çocuklar bovling, satranç ve mini golf oynadı.