Ara Güler’e Onur Madalyası

Etkinlikler
“Fransa’da Türkiye Mevsimi” kapsamında, dünyanın en prestijli fotoğraf kurumlarından biri olan Maison Européenne de la Photographie, Türkiye’nin en çok tanınan fotoğrafç...
EMOJİLE

Fransa’da Türkiye Mevsimi” kapsamında, dünyanın en prestijli fotoğraf kurumlarından biri olan Maison Européenne de la Photographie, Türkiye’nin en çok tanınan fotoğrafçılarından Ara Güler onuruna kapsamlı bir retrospektif sergi düzenliyor.

Ara Güler’in 9 Eylül Çarşamba günü açılacak “1950’li ve 1960’lı yıllarda İstanbul Fotoğrafları” (Photographies d’Istanbul des années 1950/1960) başlıklı retrospektif sergisi 11 Ekim tarihine kadar gezilebilecek. Serginin 8 Eylül Salı akşamı düzenlenecek Açılış Töreni’nde Ara Güler için özel olarak hazırlanan kataloğun tanıtımının ardından sanatçıya Paris Belediye Başkanı Bertrand Delanoë tarafından “Vermeil Madalyası” takdim edilecek.

Fransa’da Türkiye Mevsimi” Eylül ayı boyunca Fransa’nın çeşitli şehirlerinde gerçekleşecek etkinliklerle devam edecek. 10-19 Eylül tarihlerinde İslam Kültürleri Enstitüsü’nde düzenlenecek özel Ramazan programında yer alacak çeşitli etkinliklerde 10 gün boyunca birçok Türk sanatçısı Parislilerle buluşacak.

İslam Kültürleri Enstitüsü’nde 10 Eylül Perşembe günü başlayacak program, Baba Zula’nın konseri ve Semaver Kumpanya’nın gösterisiyle açılacak. Özel Ramazan programı, 19 Eylül’de Chatelet Tiyatrosu’nda, aralarında İlhan Erşahin, Arto Tunçboyacıyan ve Sezen Aksu’nun da yer aldığı birçok sanatçının sahne alacağı özel bir konserle sona erecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.saisondelaturquie.fr  www.iksv.org  

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme