Anadolu Ateşi Yollara Düştü

Etkinlikler
Bu yılın İlkbahar-Yaz Turnesi’nde ilkleri de yaşatacak olan Anadolu Ateşi, Türkiye’nin Batısı’ndan Doğusu’na kadar 16 ili dolaşıp 10 bin 750 Km. yol kat ederek sanatseverlerle ...
EMOJİLE

Bu yılın İlkbahar-Yaz Turnesi’nde ilkleri de yaşatacak olan Anadolu Ateşi, Türkiye’nin Batısı’ndan Doğusu’na kadar 16 ili dolaşıp 10 bin 750 Km. yol kat ederek sanatseverlerle bir araya gelecek.

Türkiye’nin dört bir tarafında, Dünya’da da 78 ülkede milyonlarca sanatsever tarafından beğeni ile izlenen ve Dünya’nın sayılı dans topluluklarından birisi olmayı başaran Anadolu Ateşi; 2010 Türkiye İlkbahar-Yaz Turnesi’ne 18 Nisan tarihinde Ankara’daki ilk gösterisi ile başlıyor. Ana konsepti ‘Medeniyetler’in Buluşması’ olan ve evrensel barış mesajları veren Anadolu Ateşi, gösterilerini hız kesmeden izleyicilerle buluşturuyor. Türkiye Turnesi’ne 60 kişilik ekibi ile devam ederken aynı anda da Antalya’da 120 kişilik ekibiyle izleyicinin karşısına çıkacak olan Anadolu Ateşi, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Genel Sanat Yönetmeliği’ni Mustafa Erdoğan’ın yaptığı ve sahneye çıktığı ilk günden bugüne kadar her gösterisinde ayakta alkışlanan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu Türkiye Turnesi’nde; 18 Nisan Ankara, 19 Nisan Eskişehir, 20 Nisan Balıkesir, 21 Nisan İzmir, 30 Nisan Tekirdağ, 01 Mayıs Bursa, 02 Mayıs Aydın, 03 Mayıs Denizli, hayranlarının karşısına çıkacak Bu illeri takiben Çorum, Sivas, Kayseri, Kahramanmaraş, Malatya, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Erzurum’da gösterilerini sunacak. Turne programının ilk durağı 18 Nisan’da Ankara olurken sezonun son gösterisini Erzurumluların beğenisine sunacak olan Anadolu Ateşi, 2010 İlkbahar-Yaz Turnesi kapsamında 10 bin 750 Km. yol gidecek.

Anadolu Ateşi’nden ilklerin turnesi

Sahneye çıktığı ilk günden bugüne kadar Türkiye’nin dört bir tarafında ve Dünya’da 78 ülkede 2800 gösteri sunarak 20 milyon izleyiciyle buluşan Anadolu Ateşi, 2010 İlkbahar-Yaz Turnesi kapsamında ilklere de imza atıyor. Gösteri programına yeni danslar ekleyen Anadolu Ateşi; ilk kez Türkiye’nin Balıkesir, Aydın, Sivas, Malatya, Kahramanmaraş ve Çorum illerinde seyircilerin karşısında ter dökecek. Dünya’nın sayılı dans topluluklarından birisi olmanın da haklı gururunu yaşayan Anadolu Ateşi’nin 18 Nisan tarihinde Ankara’daki ilk gösterisini; devletin üst düzey yetkilileri, bakanlar, milletvekilleri, siyasiler, iş ve sanat dünyasının önemli isimleri de izleyecek.

Anadolu’nun binlerce yıllık mitolojik ve kültürel tarihini kaynak olarak alan Anadolu Ateşi projesini hayata geçirerek kültürel bir hizmet sunan Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, hemen hemen her yöreden derlenmiş 3 bin halk dansı figürü ve halk müziğini içinde barındıran özgün bir projenin yakaladığı başarıdan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirirken şunları söyledi:

“Anadolu Ateşi dünyanın dört bir yanını dolaştıktan sonra yeniden doğduğu topraklara dönüyor. Türkiye’nin Anadolu Ateşi’ni özlediğinin farkındayız. Bu uzun turnede yarattığımız efsaneye kaynaklık eden kültürümüzle daha yakın olmak ve dünya turnesi öncesinde halkımızın alkışını ve desteğini almak bize güç verecek”

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme