Anadolu Ateşi Mısır Yolcusu

Etkinlikler
Anadolu Ateşi, 2012 sezonuna ‘Troya’, ‘Doğunun Kapıları’ ve dansçıların tamamını çocukların oluşturduğu ‘Kıvılcım’ gösterileriyle giriyor.   Anadolu Ateşi̵...
EMOJİLE

Anadolu Ateşi, 2012 sezonuna ‘Troya’, ‘Doğunun Kapıları’ ve dansçıların tamamını çocukların oluşturduğu ‘Kıvılcım’ gösterileriyle giriyor.
 
Anadolu Ateşi’nin bu yılki sürpriz gösterisi ise Mısır’da olacak.
 
Anadolu Ateşi, Mısır’daki yeni yönetimin daveti üzerine "Hayata Dönüş" projesi kapsamında 20 Ocak’ta piramitler önündeki gösterisiyle Mısırlılarla buluşacak.
 
2012 sezonu öncesi Antalya’da turizm seyahat acentelerinin operasyon müdürleriyle bir araya gelen Anadolu Ateşi Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, seyahat acenteleri temsilcilerine nisan ayında Serik’in Belkıs beldesindeki Gloria Aspendos Arena’da başlayacak gösterileri hakkında bilgi verdi.
 
Bu yıl Anadolu Ateşi olarak çocukları da düşündüklerini belirten Erdoğan, "İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde 27-28-29 Ocak tarihlerinde ‘Kıvılcım’ isimli gösterilerimizin prömiyeri yapılacak. Kıvılcım gösterimizde şu an için 80 çocuk yer alacak. Aralarında Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan çocuklarımızın da bulunduğu bu grupta 60 öğrencimiz ise Anadolu Ateşi Dans Akademisi’nin burslu öğrencileri. Anadolu Ateşi, Troya ve Doğunun Kapıları gösterileri nisan ayından itibaren, Kıvılcım gösterisi ise haziran ile eylül aylarında İstanbul’un ardından Antalya’da olacak" dedi.
 
2011 yılının kendileri için yoğun geçtiğini ifade eden Mustafa Erdoğan, "2011 Erzurum Kış Olimpiyatları ve Trabzon’da Avrupa Gençlik Olimpiyatları’nda gösteriler sunduk. Bu yıl içerisinde İstanbul’da 2020 Olimpiyatları tanıtımı ve 2013 yılında Mersin’de yapılacak olan Akdeniz Olimpiyatları için gösteriler hazırlayacağız" diye konuştu.
 
Anadolu Ateşi’nin bu yılki sürpriz gösterisinin ise Mısır’da olacağını ifade eden Erdoğan, "Arap Baharı’nın önemli faktörlerinden Mısır’da yaşanan iç çatışmalar ve ölümlerin ardından yeni yönetimin ‘Hayata Dönüş’ projesi meşalesi Anadolu Ateşi tarafından yakılacak.
 
Teklif Mısır hükümet’nden geldi. Büyükelçiliğimiz aracılığıyla konuyu değerlendirdik. Mısır’ın iyi günlerinde yıllardır bu gösterileri nasıl yaptıysak, 20 Ocak tarihinde de riske rağmen bu gösteriyi gerçekleştireceğiz. Mısır hükümeti ve Türkiye Büyükelçiliğimizin güvencesiyle piramitlerin önünde gösterimiz var. Buradaki güvenliğimizi büyükelçiliğimiz ve Mısır hükümeti gerçekleştirecek" dedi.
 
Erdoğan, Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz ve Ortadoğu’da yaşanan iç karışıklıklar nedeniyle 2011 yılında 2010’a göre gösterilerde düşüşler olduğunu da söyledi.
 
Erdoğan, daha sonra Gloria Aspendos Arena’ya gecen yıl en fazla turist getiren seyahat acenteleri Pegas Touristik, Odeon Tours, Anex-STT Tour, Teztur ve Tantur operasyon müdürlerine birer plaket verdi.
 

TRT

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme