‘Anadolu Ateşi’ Çin’i Kavuracak

Etkinlikler
Dünyada gösterilerini her zaman kapalı gişe oynayan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, birçok ülkeden davetler almaya devam ediyor. Gösteriler yaptığı ülkelerden sürekli olarak teklif alan topluluk, Çin...
EMOJİLE

Dünyada gösterilerini her zaman kapalı gişe oynayan Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, birçok ülkeden davetler almaya devam ediyor. Gösteriler yaptığı ülkelerden sürekli olarak teklif alan topluluk, Çin’de 15 şehirde yapacağı turnenin hazırlıklarını bitirdi. Dünyanın en muhteşem ve en güzel sahnelerinde binlerce kişiye, Anadolu kültürünü Anadolu danslarıyla anlatmaya devam eden topluluk, Çin turnesi için aylar süren çalışmalarını tamamladı.

Çin’in en büyük organizasyon kuruluşu olan Beijing Joyway Culture&Media Limited tarafından organize edilen Çin Turnesi, Aralık ve Ocak ayı süresince devam edecek. 50 kişilik ekibiyle Çin’de turne yapacak olan topluluğun ilk gösterisi; 17-18 Aralık’ta Pekin’de, son gösterileri ise 22-23 Ocak’ta Şanghay’da yapılacak. Anadolu Ateşi Dans Topluluğu; Çin’in 15 şehrine, Anadolu kültürünü anlatmayı ve tanıtmayı hedefliyor.

YENİ PROJE: İPEK YOLU
Geçtiğimiz aylarda Türkiye’yi ziyarete gelen Çin Halk Cumhuriyeti Başbakanı Ven Ciabao ve Kültür Bakanı Ertuğrul Günay ile Istanbul’da bir araya gelen Anadolu Ateşi Genel Sanat Yönetmeni Mustafa Erdoğan, Çin ve Türkiye arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek amacıyla ‘Kültür Köprüsü’ toplantısı yapmışlardı.

Bu toplantıdan sonra Çin ile ilgili iki büyük hayalini paylaşan Erdoğan, "Bunlardan bir tanesi 2011 yılında dev projemiz ‘Troya’ ile Çin’de gösteriler yapmak. İkici hayalim ise; Nisan itibarıyla Türk ve Çinli dansçılarla ‘İpek Yolu’ adlı yeni bir gösteri hazırlamak. İlk kez böyle bir projede Türk ve Çinli dansçılar bir arada sahneye çıkıp gösteri sunacaklar. Bu gösteri; Çin’den başlayarak Avrupa’ya kadar kültürel yolculuk, bir anlamda da müzikal bir yolculuk olacak” diye konuştu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme