‘Amaç Seyirciyi Memnun Etmek Değil’

Etkinlikler
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Çağdaş Gösteri Sanatları Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi projesini hayata geçirdi. Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu, Malta Köşkü’nde...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Çağdaş Gösteri Sanatları Proje Geliştirme ve Uygulama Merkezi projesini hayata geçirdi. Genel Sanat Yönetmeni Ayşenil Şamlıoğlu, Malta Köşkü’nde düzenlenen toplantıda kendilerinin bilinenin aksine, ‘cep harçlığı’ denilebilecek rakamlar aldıklarını söyledi. Çok değerli isimleri ağırlayarak atölye çalışmaları yapmak istediklerini ve bu buluşmaların ilkini ABD’de Pomona Üniversitesi Tiyatro Profesörü ve Mim Sanatçısı Thomas Leabhart’la birlikte gerçekleştireceklerini kaydetti.

Şamlıoğlu, "Tiyatroların varoluş sebebi sadece seyirciyi memnun etmek değil. Bu kurumlar dünya ve seyirci literatürü ile seyirciyi ve sanatçıyı buluşturarak ellerindeki olanakları yeni nesillere ve ufuklara açabilmeye çalışırlar. Türk tiyatrosu dediğimizde bu coğrafyanın imzası ve dili nedir öncelikle bunu araştırmamız lazım" dedi.

AA

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme