Alt’ta Caz Nağmeleri

Etkinlikler
Alt. Caz, denenmemiş farklı konseptiyle her ay yerli ve yabancı caz ve rock gruplarının sıradışı projelerine ve vazgeçilmez isimlerin akustik performanslarına ev sahipliği yapıyor. Caz dünyasından tan...
EMOJİLE

Alt. Caz, denenmemiş farklı konseptiyle her ay yerli ve yabancı caz ve rock gruplarının sıradışı projelerine ve vazgeçilmez isimlerin akustik performanslarına ev sahipliği yapıyor. Caz dünyasından tanınmış birçok önemli ismi ağırlayan Alt. Caz, yarın gece cazın ustalarından Akın Eldes Project’i konuk ediyor.

FLÜTLE BAŞLADI

Bulutsuzluk Özlemi ve Pinhani grubundan tanıdığımız Akın Eldes, İsmail Soyberk, İzzet Kızıl, Torab Majlesi ve Sinan Cem Eroğlu gibi güçlü seslerden oluşan kadrosuyla sahne alacak. Akın Eldes Project, muhteşem performanslarıyla caz severleri büyülemeye hazırlanıyor.

Ünlü gitarist Akın Eldes, Bulutsuzluk Özlemi ile 1986-2000 yılları arasında yaptığı çalışmayla tanınıyor. Eldes, müziğe çocukluğunda mandolin ve flüt çalarak başladı. Lisede gitar çalan Eldes, Bulutsuzluk Özlemi’nden önce E-5, Painted Bird, Asım Can Gündüz, Çapkınlar gibi gruplarda çaldı.

DÖRT ALBÜMÜ VAR

Haluk Levent’e Kral Çıplak albümünde eşlik etti. Sanatçı, kendine has gitar tonları ve kayıt esnasında çalınacak notalardan çok o an kendisinin duymak istediği sesleri ustaca şarkının içine yerleştirmesiyle biliniyor. 2006 yılından bu yana Pinhani grubu ile birlikte olan Eldes, kendi müzikal bakışını anlatan dört albüm yayınladı. Sanatçı, solo performans ve konserler düzenliyor.

Yarın, 22:00. Beyoğlu, Alt. Caz. Bilet: Tam: 20 TL, öğrenci: 15 TL.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme