Ali Baba New York’ta!

Etkinlikler
New York‘ta daha önce ”Kanlı Nigar”, ”Sen Olmasaydın” ve ”Hisseli Harikalar Kumpanyası” oyunlarını büyük başarıyla sahneleyen ”Türk-Amerikan New York Sa...
EMOJİLE

New York‘ta daha önce ”Kanlı Nigar”, ”Sen Olmasaydın” ve ”Hisseli Harikalar Kumpanyası” oyunlarını büyük başarıyla sahneleyen ”Türk-Amerikan New York Sanat Topluluğu” (Turkish-American Art Society of New York-TAASNY) 28 Şubatta Broadway‘de sahneleyecekleri ”Ali Baba ve Kırk Haramiler” oyunuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

TAASNY ekibinin açıklamasında:

”Uzun zamandır Amerika’da Türkçe çocuk oyununun eksikliğini hissediyorduk. Geçtiğimiz iki sene içerisinde hızla büyürken, bir yandan da çocuk tiyatrosu birimimizin hazırlıklarını sürdürüyorduk. Nihayet o an geldi ve ekibimiz artık çocuklarla buluşmaya hazır. Çocuk tiyatrosunun hassasiyetinin ve ciddiyetinin bilinciyle ve keyifle çalışıyoruz. Değerli çocuklarımızın ve ailelerinin gülen yüzleri en büyük ödülümüz olacak.denildi.

Can Doğan tarafından yazılan, Nurullah Kalkan tarafından yönetilen, yapımcılığını İbrahim Yazıcı, genel sanat yönetmenliğini Duygu Erdoğan‘ın üstlendiği oyun, ”Türk Kültür Vakfı’‘nın (Turkish Cultural Foundation) sponsorluğunda, Türk-Amerikan New York Sanat Topluluğu oyuncuları tarafından Broadway‘in önemli tiyatrolarından ”Lighthouse International’‘da sahnelenecek.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme