Afife Tiyatro Ödülleri Dağıtıldı

Etkinlikler
14. Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri, 14 dalda ve 5 özel kategoride sahiplerini buldu. Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayında düzenlenen, sunuculuğunu Korhan Abay’ın yaptığı törende kon...
EMOJİLE

14. Yapı Kredi Sigorta Afife Tiyatro Ödülleri, 14 dalda ve 5 özel kategoride sahiplerini buldu.

Lütfi Kırdar Sergi ve Kongre Sarayında düzenlenen, sunuculuğunu Korhan Abay’ın yaptığı törende konuşan Oylama Kurulu Başkanı Salih Başağa, topluma hizmeti kendine vazife edinen kurucuları Kazım Taşkent‘in Yapı Kredi’yi aynı zamanda ”kültür ve sanatın bankası” olarak tanımladığını anımsatarak, kurumsal duruşlarının bu öğreti doğrultusunda şekillendiğini söyledi.
Başağa, Seçici Kurulun İstanbul’da sahnelenen 100’e yakın oyunu izlediğini ve 14 ayrı dalda adayları belirleyerek Oylama Kuruluna getirdiğini, kurulun da bu adaylar arasında seçimini yaptığını kaydetti. 

Sanatçı Zuhal Olcay‘ın da bir dinleti sunduğu törende, ”Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü” Gencay Gürün‘e, ”Nisa Serezli Aşkıner Özel Ödülü” Toron Karacaoğlu‘na, ”Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü” Cüneyt Çalışkur‘a, ”Tiyatroda Yeni Kuşak Özel Ödülü” ”Tiyatroperest-Hayvanat Bahçesi Masalı Ekibi” oyuncularına ve ”Yapı Kredi Sigorta Özel Ödülü” Yılmaz Öğüt‘e verildi.

ÖDÜLLER

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarının ”Kafes” adlı oyunu ”Yılın En Başarılı Prodüksiyonu” seçildi.

”Yılın En Başarılı Yönetmeni” ödülünü İstanbul Devlet Tiyatrosundan ”İmparatorluk Kuranlar” adlı oyunla Hakan Çimenser alırken, ”Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülünü İstanbul Devlet Tiyatrosundan ”Profesyonel” adlı oyundaki performansıyla Bülent Emin Yarar, ”Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülüne Tiyatro Pera’dan ”Quintet-Bir Dönüşün Beşlemesi” oyunundaki rolüyle Defne Halman değer görüldü.

”Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu” ödülüne İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından ”Mefisto” adlı oyundaki rolüyle Çağlar Yiğitoğulları, ”Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu” ödülü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından ”Kafes” adlı oyundaki performansıyla Senan Kara, ”Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu” ödülünü İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarından ”Kabera” adlı oyundaki rolüyle Mert Turak, ”Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu” ödülünü İstanbul Devlet Tiyatrosundan ”Vahşet Tanrısı” oyundaki rolüyle Zerrin Tekindor, ”Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Erkek Oyuncusu” ödülünü de Bakırköy Belediye Tiyatrolarından ”Sokağa Çıkma Yasağı” adlı oyundaki rolüyle Beyti Engin aldı.

”Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Müzikal ya da Komedi Kadın Oyuncusu” ödülüne Kenter Tiyatrosundan ”Cimri” adlı oyundaki rolüyle Kadriye Kenter, ”Yılın En Başarılı Sahne Tasarımcısı” ödülüne ”İmparatorluk Kuranlar” oyunuyla Işın Mumcu, ”Yılın En Başarılı Giysi Tasarımcısı” ödülüne ”Aşk Sözleri” ve ”Kuzguncuk Türküsü” oyunuyla Şirin Dağtekin Yenen, ”Yılın En Başarılı Sahne Müziği” ödülüne ”7” Şekspir Müzikalı oyunuyla Tolga Çebi, ”Yılın En Başarılı Işık Tasarımcısı” ödülüne ise ”İmparatorluk Kuranlar” adlı oyunla Akın Yılmaz değer görüldü.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme