8 Mart’ta Kadınlara Özel

Etkinlikler
8 Mart Pazar günü müzeyi ziyaret eden kadınlar, “Gölgeye Övgü”, “Safkan Yansımalar” ve “Modern Deneyimler” sergilerini gezebilecek ve Kadınlar Günü nedeniyle özel o...
EMOJİLE

8 Mart Pazar günü müzeyi ziyaret eden kadınlar, “Gölgeye Övgü”, “Safkan Yansımalar” ve “Modern Deneyimler” sergilerini gezebilecek ve Kadınlar Günü nedeniyle özel olarak gösterilecek “İsyan-ı Nisvan” başlıklı belgeseli izleyebilecek.

8 Mart Pazar günü İstanbul Modern Sinema’da yönetmenliğini Melek Özman’in üstlendiği, Filmmor Kadın Kooperatifi’nin 2008 yapımı “İsyan-ı Nisvan” filmi saat 16.00’da gösterilecek. “İsyan-ı Nisvan” başlıklı belgesel, Türkiye’de feminist hareketin oluşumunun ilk yıllarını, kadınların birlikte keşfetme, hayal etme, eyleme ve isyan etme deneyimlerini anlatıyor.

İstanbul Modern, AÇEV (Anne Çocuk Eğitim Vakfı), Beyoğlu ve Kağıthane belediyelerinin işbirliğiyle, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında 11 Mart Çarşamba günü kadınlara özel bir etkinlik düzenliyor.

Etkinlikte, AÇEV’in okuma yazma kurslarına katılan, sanatsal ve kültürel ortamlarla tanışamamış 300 kadın, rehberler eşliğinde müze turları gerçekleştirip, film gösterimlerine katılarak keyifli bir deneyim yaşayacaklar.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme