22 Milyon Sterlinlik Tablo

Etkinlikler
İngiltere‘nin başkenti Londra‘da düzenlenen bir müzayedede, Fransız ressam Edouard Manet‘in "portresi", 22 milyon 441 bin sterline (yaklaşık 50 milyon TL) alıcı buldu. Düny...
EMOJİLE

İngiltere‘nin başkenti Londra‘da düzenlenen bir müzayedede, Fransız ressam Edouard Manet‘in "portresi", 22 milyon 441 bin sterline (yaklaşık 50 milyon TL) alıcı buldu.

Dünyaca ünlü müzayede evi “Sotheby’s”de yapılan "İzlenimci ve Modern Sanat" adlı açık artırmada, Manet‘nin yanı sıra, Pablo Picasso, Claude Monet, Auguste Rodin, Paul Cezanne, Henri Matisse, Pierre-Auguste Renoir ve Andre Derain gibi dönemin ünlü sanatçılarının eserleri de satışa çıkarıldı.

Rekor fiyatta gelirin elde edildiği ve toplam 51 eserin satıldığı müzayedede, Manet‘in kendisini elinde palet tutarken resmettiği portresi, 22 milyon 441 bin 250 sterlinle açık artırmada en yüksek değere satılan eser oldu.

Müzayedede, İspanyol ressam Pablo Picasso‘nun kara kalem çalışmaları 700 bin ile 1 milyon sterlin arasında satılırken, sanatçının "Femme Endormie" adlı eseri 1 milyon 300 bin sterline ve "Buste de Matador" adlı yağlı boya eseri 5 milyon 300 bin sterline alıcı buldu.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme