2. Lületaşı Fotoğraf Yarışması

Etkinlikler
Eskişehir Sanat Derneği‘nce lületaşının fotoğraflanmasına ortam yaratmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ”Lületaşı Fotoğraf Yarışması”na katılmak isteyenlerin eserleri kabul edil...
EMOJİLE

Eskişehir Sanat Derneği‘nce lületaşının fotoğraflanmasına ortam yaratmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen ”Lületaşı Fotoğraf Yarışması”na katılmak isteyenlerin eserleri kabul edilmeye başlandı.

Dernek Başkanı Şehabeddin Tosuner, yazılı açıklamasında, faaliyetleri arasında kentin değerlerine sahip çıkmak, onları tanımak ve tanıtmak olan derneğin fotoğraf sanatçılarının lületaşını daha yakından tanımaları ile bunun fotoğraflanmasına ortam yaratmak üzere ilkini geçen yıl gerçekleştirdikleri yarışmanın bu yıl ikincisini düzenlediklerini kaydetti. Lületaşının yeraltından çıkışından işlenmesine, ustalardan yapılan işler ve yöntemlerine kadar ilgili tüm fotoğraflarla yarışmaya katılabilineceğini ifade eden Tosuner, yarışmanın her yaşta herkese açık olduğunu bildirdi.

Yarışmada katılımcıların en fazla 6 fotoğrafıyla yarışmaya iştirak edebilecek. Ayrıca baskısı 30×40 santimetre olarak yapılacak fotoğrafların arkasına eser sahibinin adını, soyadını, telefonunu ve elektronik adresini yazması gerekiyor. Fotoğrafların derneğin (Deliklitaş Mahallesi Dr. Hilmi Sokak No: 1/C’dek) adresine 15 Ağustos tarihine kadar teslim edilmesi zorunlu. Jüri tarafından birinci, ikinci ve üçüncü seçilecek eserlerin sahipleri plaket ve belgeyle ödüllendiriliyor. Ödül töreni ve sergi açılışı 2 Eylül’de saat 17.00‘de Devlet Güzel Sanatlar Galerisi‘nde gerçekleştiriliyor. Sergi 8 Eylül’e kadar açık. Yarışmaya katılan tüm fotoğraflar sergileniyor. Ayrıca ödül alan fotoğraflar derneğin yayını Eskişehir Sanat Dergisi’nde yayımlanacak. Fotoğraflar sergi sonunda sahiplerine iade edileceği bildiriliyor.

Yorumla

FİKRİNİ BELİRT TARTIŞMAYA KATIL

Bu Yazıya İlk Yorumu Siz Yapın!
nem kurutmakoku giderme