Turuncu Yine Dopdolu!..

Edebiyat
Aylık Kadın Dergisi Turuncu 95. sayısında hayatın her kesiminden insanları filmin aynı yerinden el ele tutuşturan konuları, her kalemin kendi kalbine seslenir gibi yazdığı yazıları, çok konuşulacak sö...
EMOJİLE

Aylık Kadın Dergisi Turuncu 95. sayısında hayatın her kesiminden insanları filmin aynı yerinden el ele tutuşturan konuları, her kalemin kendi kalbine seslenir gibi yazdığı yazıları, çok konuşulacak söyleşileri, hayatı alt üst eden sorularıyla çıktı okuyucularının karşısına. Turuncu’nun bu ayki konusu eldivenler ve kadınlardı, hayata dokunamayan kadınlar, hayattan hep yara alanlar, adı bir türlü yaldızlı harflerle anılmayanlar. Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının sonra gidenlerin ardından baktı Turuncu yazarları. Dolu dolu dergi sayfalarında önce ahlak ve maneviyat diyen kalemlerin gölgesi düştü.

Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül’ün annesi Adviye Gül ünlülerin mutfağından köşesinde Turuncu’ya özel tarifler verdi. Radyo Programcısı-Şair Nurdal Durmuş “Anadolu Benim Masumiyetimdir” diyerek ağırlığını üç noktanın taşıyamadığı açıklamalar yaptı. Televizyoncu-Yazar Selahattin Yusuf hayatın sıfır noktasından turuncuya seslendi. Zaman gazetesi ve firuzestyle.com sitesinin yazarı Kezban Karagöz eldivensiz bir hayatın yaşam öyküsünü anlattı. Esin Demirören Osmanlı kadınlarını zarafetini ve tasarladığı kıyafetlerin şıklık sırrını anlattı. Fatma Balcı Yürür Çukurcuma’da Masumiyet kitabının yazılış serüvenini paylaştı.

Safiye Gölbaşı “İnsan Olmanın Altını Çizmek”, Elife Platin “Henüz İki Yaşında”, Hatice Ergin Ferik “Kara Delik”, Ayfer Balaban “Gidenlerin Ardından Güz Gibi Olur Hüzünler”, Betül Şatır “Son Dem”, Halise Çiftçi “O Gidiyor”, Zeynep Zelan “90’larda Kadın Olmak”, Ümmügülsüm Tat “El İzi”, Gamze Özdemir “Kaybolan Kelimelerimiz”, Selime Özdemir “Kelime Yenik Düşmüştü Tüm Kelimelerimiz”, Elif Ayla “Rüya Hırsızı”, Serpil Doğan “Âdemoğlu”, Figen Koç “Yazamadım”, Vildan Özcan “Büyümek” başlıklı yazılarıyla Turuncu sayfalarındaydı. Dahası Fuat Türker sevgi ve paylaşmayı, Elif Canan Sanlı Hz. İbrahim’in torunları Urfalıları, Ahmet Selim Tekelioğlu Ortadoğu’daki son gelişmeleri yazdı. Psikolog Hümeyra Ergül ertelemek hakkındaki sorunlara çözüm aradı. Rabia Yıldırım yemek köşesinde birbirinde lezzetli tarifler verdi. Hümeyra Tekelioğlu Keleş ünlülerin mutfağından seslendi. Turuncu sinemada “Kaçış Planı” filminin eleştirisi yapıldı.

Sinema, siyaset, edebiyat, gündem, sağlık, sosyoloji, din, psikoloji, yemek… Turuncu’da bu ay yine hayat vardı.

Bilgi ve İletişim için:
Atatürk Bulvarı 143/18 Bakanlıklar/ANKARA

0 312 419 75 43
0 506 864 15 87

turuncudergisi@gmail.com

Not: Turuncu dergisi tüm NT mağazalarında satılmaktadır.