Tanpınar Edebiyat Festivali başlıyor

Edebiyat
İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF), 30 Ekim- 03 Kasım tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Bursa, Erzurum ve Konya’da 15 ülkeden 61 yazarı okurlarla buluşturacak. İTEF’in 2013 teması “Şehir v...
EMOJİLE

İstanbul Tanpınar Edebiyat Festivali (İTEF), 30 Ekim- 03 Kasım tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Bursa, Erzurum ve Konya’da 15 ülkeden 61 yazarı okurlarla buluşturacak. İTEF’in 2013 teması “Şehir ve Oyun”.  Festival kapsamında Türkiye’ye gelen Avrupalı yazarlar, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Yazarlar Okullarda projesiyle öğrencilerle de buluşucak. Aralarında dünyaca ünlü yazar Alberto Manguel, Gehm, İrlanda yazarlar birliği başkanı Conor Kostick, Futbol sever aile serisinin sevilen yazarı Sophie Smiley’in de bulunduğu dünyanın saygın çocuk yazarları  Ekim ayı içerisinde Çatalca, Güngören, Beykoz, Beylikdüzü gibi birçok ilçede kitaplarını okuyan öğrencilerle buluşup imza ve söyleşi etkinliği gerçekleştirecek.

Öğrenci-yazar buluşması

Öğrencilerin yaş gruplarına göre okullarla eşleştirilen yazarlar festival boyunca 100’ü aşkın öğrenci-yazar etkinlikleri ile bir ilke imza atacak ve  binlerce ilk ve ortaöğretim öğrencisiyle buluşarak okur-yazarlık sevgisini çocuk ve genç okurlara aktaracaklar. Projenin değerlendirme toplantısı 31 Ekim 2013’te Beyoğlu öğretmenevinde İstanbul Milli Eğitim Müdürü Dr. Muammer Yıldız’ın yazarlar onuruna vereceği akşam yemeğinde yapılacak.

İTEF Etkinlikleri için tıklayın