Sosyal Medya, “Benim için Mevlana” diyor

Edebiyat
Mevlana’nın Konya’ya gelişinin 785. yıl dönümü dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediyesince başlatılan "Benim İçin Mevlana" projesi, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. KonyaR...
EMOJİLE

Mevlana’nın Konya’ya gelişinin 785. yıl dönümü dolayısıyla Konya Büyükşehir Belediyesince başlatılan "Benim İçin Mevlana" projesi, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Konya’da billboardlara taşınan projeye, Okan Bayülgen, Ferhat Göçer ve Zülfü Livaneli gibi ünlüler de destek verdi.

"Sözlerinizi, Hz. Mevlana’nın Konya’ya gelişinin 785. yılında tüm dünya duysun" sloganıyla sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden, "#benimiçinmevlana" hashtag’iyle başlatılan etkinlik, ünlü sanatçılar ve her kesimden Mevlana dostlarının yorumlarıyla "Trend Topic" oldu.

Ünlülerden, Okan Bayülgen, "Benim İçin Mevlana" başlığına; "Bugünkü halimizin tarifidir", Ferhat Göçer "Huzurdur, aşktır, barıştır", Zülfü Livaneli, "Alemleri yüreğine sığdıran, mucize mısralarıyla insanlık tarihine nefes aldıran, zaman ve mekan ötesi bir söz, mana, inanç önderi ve dünya tarihinin en büyük hümanistlerinden birisidir" yorumlarıyla katıldı.

Vatandaşların ya da ünlülerin bu konuda Twitter’dan yaptığı yorumların bazıları, kentin çeşitli yerlerindeki billboardları süslüyor.

AA