Son Vapur Kalkmadan

Edebiyat
Neval Kültür Merkezi, Heybeliada’da ilginç bir şiir etkinliğine imza atıyor. Her ayın son haftası düzenlenecek ‘Son Vapur Kalkmadan’ şairler buluşması, şiir hayranlarının Neval Kültü...
EMOJİLE

Neval Kültür Merkezi, Heybeliada’da ilginç bir şiir etkinliğine imza atıyor. Her ayın son haftası düzenlenecek ‘Son Vapur Kalkmadan’ şairler buluşması, şiir hayranlarının Neval Kültür Merkezi Cafeteryasında bir araya gelmeleri ile başlayacak.

Neval Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ön buluşmada şairler kendilerini tanıtacak ve tanışmalarının ardından (Ada Turu)na çıkılacak. Müzik eşliğinde yenilen akşam yemeğinin ardından yapılacak şiir dinletisi Heybeliada’dan kalkan son vapur saatine kadar devam edecek.

Geleneksel hale getirilmesi düşünülen "Son Vapur Kalkmadan Şairler Buluşması"na, Türkiye’de ve Avrupa’da yaşayan bütün şairler davetli.

Neval Kültür Merkezi yetkilileri, "Amacımız, Attilla İlhan gibi bir çınarın da yaşadığı adamızın adının şiirle anılmasını sağlamak, Türk edebiyatına ve şiirine yeni, ölümsüz isimler kazandırmaktır. “Baki kalan bu kubbede hoş bir seda” ise, bu sedaların ilelebet kalacak olanı da mutlaka şiirdir, diyoruz ve siz şairleri Heybeliada Neval Kültür Merkezi’ne  SON VAPUR KALKMADAN  şairler buluşmasına bekliyoruz." dediler.

Etkinliğin ilkine katılacak şairler Yavuz Nufel, Dilek dündar, Nedime Ekinci ve İsmail Buluş. Etkinliğin canlı müzik perfonmansına imza atacak müzik grubu ise Kent türküleri NKM olacak.

Etkinlik ve katılım maliyetleri konusunda ayrıntılı bilgi için;
nevalkulturmerkezi@windowslive.com – 0 216 351 17 17