Ömer Faruk Akün’e Saygı Programı

Edebiyat
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin birlikte düzenlediği program 19 Haziran Cuma günü saat 18.30’da başlayacak. Programın açılış kon...
EMOJİLE

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. ile Edebiyat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin birlikte düzenlediği program 19 Haziran Cuma günü saat 18.30’da başlayacak. Programın açılış konuşmasını Kültür A.Ş. Genel Müdürü Nevzat Bayhan tarafından yapılacak.

Topkapı Kültür Parkı Türk Dünyası Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan programın açık oturum bölümünde Prof. Dr. Orhan Okay, Prof. Dr. Kemal Eraslan, Prof. Dr. Şeyma Güngör, Prof. Dr. Abdullah Uçman ve Yard. Doç. Dr. Erol Ülgen, Ömer Faruk Akün’ün Türk edebiyatı tarihi ile ilgili çalışmalarını ve hâtıralarını anlatacaklar. Meslektaşları ve talebeleri, Akün Hoca’nın makaleleri ve eserleri ile ilgili değerlendirmeler yapacaklar. Ömer Faruk Akün’ün de bir konuşma yapacağı toplantıyı Mehmet Nuri Yardım yönetecek. Program sonunda Fırat Kızıltuğ, Türk Müziği’nin sevilen eserlerini uduyla seslendirecek. Programa Türk dili ve edebiyatı hocaları ve öğrencilerinin yanı sıra birçok akademisyen, şair, kültür ve sanat adamının katılması bekleniyor.

Program sonunda ayrıca Ömer Faruk Akün’ün fotoğraflarından, makalelerinden, eserlerinden ve hakkında yazılan yazılardan meydana gelen bir sergi de gezilebilecek.