Nihal Salda’nın İlk Albümü ‘Reva’

Edebiyat
Nihal Salda’nın ilk albümü ‘Reva’ Ada Müzik’ten çıktı. Albümde Eda – Metin Özülkü, İlyas Keçeci, Meltem Taşkıran gibiisimlerin eserleri ile Hüsnü Şenlendirici gibi usta m...
EMOJİLE

Nihal Salda’nın ilk albümü ‘Reva’ Ada Müzik’ten çıktı. Albümde Eda – Metin Özülkü, İlyas Keçeci, Meltem Taşkıran gibiisimlerin eserleri ile Hüsnü Şenlendirici gibi usta müzisyenlerin emekleri var.

Genç sanatçı Nihal Salda 2009 yılında ‘RengahenkTürküler – Karadut’ serisinde seslendirdiği ‘Kırmızı Buğday’ türküsüyledikkatleri üzerine çekmişti. Sanatçı şimdi ilk albümü “Reva” müzikseverlerle buluşuyor.

‘Reva’da birbirinden güzel Ege, Orta Anadolu ve Trakya bölgesine ait türküler var. Değerli müzisyenler Eda – Metin Özülkü, İlyas Keçeci, Meltem Taşkıran, Özkan Toksoy gibi üstatların beste ve sözlerine yer verilmiş bu çalışma her kulağa hitap edecek çağdaş bir türkü albümü kimliği taşıyor.

Albümün aranjörlüğünü ve müzik yönetmenliğini Cihan Sezer üstlendi. Kayıtlar ise İlker Yetimaslan, Cihan Sezer, Baran Altun tarafından Stüdyo Micro (Macro) ve Stüdyo Red’de yapıldı. Miksler İlker Yetimaslan ve Cihan Sezer, mastering Analog Dimension, fotoğralar Fırat Erez ve tasarım Hayalgücü Tanıtım imzasını taşıyor.
 

Nihal Salda’ya usta müzisyenler Cihan Sezer, Mert Işılay-Ömer Aslan, Alper Yılmaz, Ömer Aslan, Gündem Yaylı Grubu, İlter Kurcala, Ali Yılmaz, İlyas Tetik, Eyüp Hamiş, Hüsnü Şenlendirici, Timur Atasever, Halil Çokyürekli eşlik ederek renk kattılar.