Mustafa Kutlu Urduca’da

Edebiyat
Kutlu’nun tek çocuk kitabı olan ve Erdem Yayınları’ndan çıkan Yıldız Tozu, Sabine Adatepe tarafından Almancaya çevrilmiş ve 2008 yılında ÖnelVerlag Yayınları tarafından Alman edebiyatsever...
EMOJİLE

Kutlu’nun tek çocuk kitabı olan ve Erdem Yayınları’ndan çıkan Yıldız Tozu, Sabine Adatepe tarafından Almancaya çevrilmiş ve 2008 yılında ÖnelVerlag Yayınları tarafından Alman edebiyatseverlere sunulmuştu. Almanya’da ilgiyle karşılanan Yıldız Tozu’nun son durağı ise Pakistan oldu.

Çocuk Vakfı’nın "Türk çocuk ve gençlik edebiyatının dünya dillerine çevrilmesi projesi" çerçevesinde ve Kültür Bakanlığı’nın desteğiyle Urducaya çevrilen Yıldız Tozu’nun kapak tasarımı, mizanpaj ve Reza Hemmatirad’ın çizimlerine sadık kalınarak baskıya hazırlandı. Kitap, MultiMedia-Affairs tarafından yayımlanıyor.

Kutlu’nun ilk olarak Ya Tahammül Ya Sefer isimli hikâye kitabı Amina Şiljak tarafından Boşnakçaya çevrilmişti. Ya Tahammül Ya Sefer’i, Bu Böyledir ve Mavi Kuş’un Farsça çevirileri takip etti. Her iki kitap da İran edebiyat çevrelerinde ciddi bir karşılık buldu.