İlhan Berk Bodrum’da Anılıyor

Edebiyat
Gümüşlük Akademisi, İlhan Berk dostlarını, şairin birinci ölüm yıldönümü nedeniyle bir ‘şiirli otobüs’ eşliğinde, pek çok şairin katılımı ile düzenlenen buluşmaya çağırdı. Etkinlik, şairin...
EMOJİLE

Gümüşlük Akademisi, İlhan Berk dostlarını, şairin birinci ölüm yıldönümü nedeniyle bir ‘şiirli otobüs’ eşliğinde, pek çok şairin katılımı ile düzenlenen buluşmaya çağırdı. Etkinlik, şairin de yaşadığı Bodrum kentinde, anısının yaşatılmasına katkıda bulunmak ve Berk şiiri üzerine yapılacak sempozyum ile, Berk’in edebiyatımıza kazandırdıklarını daha iyi anlamak gibi amaçlarla ortaya konulacak.

26-28 Ağustos tarihleri arasında Gümüşlük Akademisi’nde yapılacak İlhan Berk buluşması, beraberinde şairin dizelerinden esinlenilmiş bir fotoğraf yarışması ile bunu izleyen bir sergiyi de getirmiş olacak.

Yalova, Alsancak, Bodrum…

Yalova’da Ece Ayhan’ın mezarını ziyaret, İlhan Berk tişörtleri ve şiirli pankartlar ile Alsancak’ta yürüyüş, Can Yücel Sokağı’nda İlhan Berk anma programı ve Berk’in mezarını şairlerin ziyareti gibi pek çok detayla perçinlenecek buluşmada, Bodrum‘a giden şairler, getirdikleri armağanları da ozanın mezarına bırakacaklar. Etkinlikte ayrıca, Zerrin Ulumsan da şairin ressam yönüyle ilgili ‘İlhan Berk’in parmakları’ adlı bir görsel sunum gerçekleştirecek.